Bitcoin’in Kritik Direnci 27.000 Dolar: Analiz ve Tahminler

Bitcoin Haber

29 Eylül’de 27.000 dolarlık kritik direnç seviyesinin üzerinde durmaya çalışan Bitcoin, Eylül ayının en yüksek seviyelerine ulaştı. Ancak piyasa şartları ve makroekonomik veriler doğrultusunda bu direnç seviyesinin üzerinde tutunma çabası gösteriyor. TradingView verilerine göre, Bitcoin kazanımlarını koruma ve ay boyunca yaşanan kayıpları önleme çabasında. Bitcoin, 27.000 dolarlık direnci geçti ancak bu seviyenin üzerinde tutunamadı.

Kripto para borsalarında Bitcoin, 27.300 dolara tırmandı ancak sonrasında bu seviyeyi koruyamadı. Ünlü yatırımcı Skew, bu yükselişi vadeli işlem piyasasına bağladı ve spot yatırımcıların bu yükselişle varlıklarını sattığını belirtti. Skew, 27.200 doların spot alıcılar için temizlenmesi gereken önemli bir fiyat alanı olduğunu söyledi.

Skew daha sonra, 27.200 doların gün içinde net bir direnç seviyesi olarak kaldığını belirtti. Yatırımcı, gelecek hafta hem long hem de short yatırımcılarının zarar edebileceği uyarısını yaptı. CoinGlass verilerine göre, 28 Eylül’de yaşanan 22 milyon dolarlık likidasyonlar son on günün en büyük zararını ortaya koydu.

Sosyal medyada Moustache ismiyle paylaşım yapan ünlü bir yatırımcı ve analist, 20 aylık basit hareketli ortalama (SMA) üzerinde Bitcoin’in önemli bir destek kazandığını belirtti. Yatırımcı, Bitcoin’in SMA 20 ortalamasının üzerinde geri döndüğünü ve eğer aylık kapanış bu çizginin üzerinde olursa, Ağustos ayının sahte bir çıkış olarak kabul edilebileceğini belirtti.

Yatırımcı, Ağustos ayında 28.000 doların üzerine çıkan Bitcoin fiyatına da dikkat çekti. Tarihsel olarak, 20 aylık SMA’nın BTC/USD paritesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkana kadar devam eden geri kazanımlardan sonra bu olayın desteği işaret ettiğine dikkat çekti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para ETF’lerinde Yeni Dönem: Bitwise ve ProShares Yatırımcıları Hedefliyor

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yüzde 60’ı Aşan Büyük Düşüş Öngörüsü

İlgili Haberler