“Devasa Miktarlarda Bitcoin (BTC) Alacaklar”: Fiyat Yeni Rekora Mı Gebe?

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılının en kazançlı yatırımı olduğunu hem Mart ayı sonrasında hem de geçtiğimiz günlerde kanıtladı. Bir anda 11.000 dolar seviyelerinden 13.200 dolar seviyelerine kadar çıkıp 13.000 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşayan lider kripto para birimi yakında ise önemli bir alım dalgası ile rekorun da üstüne çıkabilir.

Ünlü kripto para analisti Willy Woo geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda Bitcoin’in performansından bir hayli umutlu olduğunu aktardı .Woo, Bitcoin ağı üzerindeki işlem değerinin tam anlamıyla alım sinyali verdiğini belirterek yakında yüklü miktarda alımlar görülebileceğini vurguladı.

PayPal Bitcoin

Bitcoin Fiyatının Yükselişi Henüz Başlamadı

Woo bunun yanı sıra 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan PayPal’ın da Bitcoin’in ana akım kitlelerce kabul edilme sürecini hızlandıracağını ve bunda etkili olacağını düşünüyor. PayPal haberi ile 13.000 dolara kadar yükselen BTC, bunun yayılması ve kullanımın artması ile kesinlikle 20.000 dolara kadar yükselebilir.

Woo, Bitcoin fiyatının yakında hafif bir düzeltme yaşayıp 10.000 doları görebileceğini ancak buna rağmen asıl yükselişin 2021 yılında başlayacağını düşünüyor. Woo’ya göre inanılmaz miktarda Bitcoin alımı başlayacak ve bunu kurumsal yatırımcılar başlatsa da bireysel yatırımcılar devam ettirecek.

Dünyada sadece 21 milyon Bitcoin olabileceği göz önüne alınacak olursa Bitcoin‘in bu kadar fazla alım baskısına göğüs geremeyeceği ve eninde sonunda rekor seviyelere çıkacağı ifade edilebilir. Büyük borsaların sahiplerinin Bitcoin fiyat tahminlerinin de buna işaret etmesi kesinlikle yakında rekor gelebileceğini düşündürüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum (ETH) İçin Rekor Tahmin: Kemerleri Bağlayın

Sonraki Haber

Göstergeler Sağlam: Bu DeFi Token’ı Yeniden Yükselişe Geçebilir

İlgili Haberler