Bitcoin’in Hedefi 31 Bin Dolar: Kripto Para Analisti Yorumları

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), son 24 saatte %3,62 artışla 26.634 dolardan işlem görürken, piyasa değeri 519 milyar dolara ulaştı. Uzman kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in teknik grafiklerinde güç göstererek 31 bin dolarlık bir hareket yapmaya hazır olduğunu belirtti. Bitcoin, şu an 26.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor ve bir ikili tepe formasyonu oluşuyor gibi görünüyor. 27 bin dolarlık hedef seviyesine ulaşılabilmesi için Bitcoin’in düşen trend çizgisini aşması gerekiyor.

27 bin doların üzerinde, 27.600 dolarlık seviye önemli bir direnç seviyesi olarak görülüyor. Bu seviyenin aşılması halinde Bitcoin’in 28 bin dolarlık bir dönüm noktasına ve 31 bin dolara ulaşması mümkün olabilir. Bitcoin’in fiyatını etkileyecek önemli bir haber ve veri akışı da önümüzdeki hafta bekleniyor.

20 Eylül’de Fed’in açıklayacağı faiz kararı, Bitcoin’in fiyat dinamiklerini etkileyebilir. Aynı gün, FOMC’nin ekonomik projeksiyonları ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz kararının ardından yapacağı açıklamalar da kripto para piyasasında volatiliteyi tetikleyebilir. 21 Eylül’de ise işsizlik başvuruları verileri, analistlerin 222 bin rakamına ulaşılmasını tahmin ettiği veri akışına odaklanacak.

22 Eylül’de ise Üretim PMI ve Hizmet PMI verileri piyasaların dikkatini çekecek. Bu veriler, ekonominin sağlığı hakkında bilgi vererek, beklentilerden sapma olması halinde piyasa duyarlılığını ve dolaylı olarak Bitcoin ve altcoinlerin fiyatını etkileme potansiyeli taşıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Sistem Performansını İyileştirmek İçin Hizmetlerini Geçici Olarak Durduruyor

Sonraki Haber

Chainlink’in (LINK) Yükselişi ve İşbirlikleri

İlgili Haberler