Kripto Para Analisti Bitcoin’de Olası Düşüş ve Yükselişi Öngörüyor

Bitcoin Haber

Ünlü kripto para analisti Jason Pizzino, Bitcoin‘in olumsuz piyasa koşullarına rağmen yukarı yönlü bir patlama yapmasını beklediğini aktardı. Ancak Pizzino, bu beklentisinden önce Bitcoin’in fiyatında bir geri çekilme olabileceğini öngörüyor.

Analist Pizzino, Bitcoin’in 23 bin 500 dolar civarındaki desteği yeniden test etmesi durumunda ayıların tam güçle ortaya çıkabileceğini belirtti. Bu durumda, 26 bin dolardan 23 bin 500 dolara kadar olan yaklaşık yüzde 9’luk bir fiyat boşluğunun oluşacağını ifade etti. Pizzino, bu durumun piyasanın volatilite oranının yükselmesine neden olabileceğini ve daha fazla düşüş beklentisinin ortaya çıkabileceğini belirtti.

Analist, düşüş beklentisinin öngörülenden daha sınırlı olabileceğini de belirtti. Bitcoin’in, yükseliş trendli yükselen dip oluşturmadan önce ayıları tuzağa düşürecek kadar aşağı çeken dik bir tasfiyenin olabileceğini öngördü. Pizzino, bu senaryo doğrultusunda Bitcoin’in belki de 23 bin 600 dolardan yüzde 50 Fibonacci seviyesinden hızlı bir çıkış yapabileceğini belirtti.

Yükselen dip oluşumu genellikle bir düzeltmenin sonuna gelindiğini ve yükseliş trendinin potansiyel olarak yeniden başladığını gösterir. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0,04 gibi oldukça sınırlı bir yükselişle 26 bin doların hemen altında 29 bin 917 dolardan işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Shentu ve Conflux Network’ün Ağ Yükseltmelerini ve Hard Fork’larını Destekleyeceğini Duyurdu

Sonraki Haber

XRP Balinasından 200 Milyon Dolarlık Tek İşlemde Dev Transfer

İlgili Haberler