Bitcoin’in Hakimiyeti Artarken Ethereum ve Diğer Altcoin’ler Güç Kaybediyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasının öncüsü olan Bitcoin, 2023’ün başında yüzde 38 olan hakimiyetini yüzde 50’nin üzerine çıkardı. Ethereum ve diğer altcoin’ler ise güç kaybetmeye devam etti. Bitcoin’in güçlü performansı, yatırımcıların çeşitlendirmek istedikleri yatırımları için tercih ettikleri bir seçenek oldu. Yılın başından bu yana Bitcoin, yüzde 66’lık bir fiyat artışı yaşadı. Ethereum’da bu artış yüzde 32 oldu. Ancak Ethereum, Merge etkinliğinin ardından düşük performans gösterdi.

Bitcoin, yazım saati itibariyle yüzde 0,3’lük bir artışla 27.674 dolar fiyat seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’deki bir sonraki destek seviyesi ise 26.200 dolar seviyesinde bulunuyor. Ethereum ise Haziran ayından bu yana yaklaşık yüzde 18’lik bir düşüş yaşadı.

Genel kripto para piyasasında Ethereum’un değeri yüzde 18,4 seviyesinden yüzde 17,8 seviyesine düştü. Ethereum Vakfı’nın yaptığı satışlar ve taşıma işlemleri sonrasında, Ethereum’un büyümesi ile ilgili dedikodular ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Ethereum ağında ortaya çıkan merkezileşme korkuları da yatırımcıların cevap aradığı sorunlar arasında.

Ekim ayında ABD’de gerçekleşen tarihi olayda Ethereum Vadeli ETF’si piyasaya adım attı. Ancak bu giriş, beklenilen etkiyi yaratamadı ve Ethereum çevresinde oluşan dedikoduların güç kazanmasına sebep oldu. Yazım saati itibariyle ETH fiyatı 0.78’lik bir yükselişle 1592 dolar fiyat seviyesinin altında işleme devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Neutron’u Listeye Ekliyor: NTRN Fiyatı Yükseliyor

Sonraki Haber

Kripto Para Borsası FTX’in İflasının Ardından Yaşananlar: SBF Suçlamaları ve Medyanın Tavrı

İlgili Haberler