Seçimler, Boğalar, Konsolidasyon: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’leri Ne Bekliyor?

İlayda Peker

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimine artık çok kaldı ve Bitcoin’in (BTC) bu döneme oldukça olumlu fiyat hareketleri ile girdiği görülüyor. Boğalar Bitcoin’i 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara yükseltmeye çalışıyor ve grafiklere göre fiyat trendinin kontrolü boğaların elinde bulunuyor.

Grafikle incelendiğinde 13.800 dolar fiyat seviyesinin üzerinde her kırılmanın bir satış baskısı ile sonuçlandığı ve Bitcoin’in bu seviyenin altında konsolide olduğu görülüyor. Analistlere göre bu durum bir artış sinyali veriyor olabilir.

Bitcoin ve Başkanlık Seçimleri

Aslında Bitcoin’in başkanlık seçimlerine gidilen günlerde artış performansı sergilemesi bazıları için şaşırtıcı oldu. Çünkü geleneksel borsalarda seçimler dolayısıyla belirsizlikler ve hatta düşüşler yaşandı. Bu sebeple Bitcoin’in sergilemiş olduğu artış performansı şaşırtıcı oldu.

Bununla birlikte, bir analist şimdi Bitcoin‘in bu fiyat seviyesinin etrafında geçici bir zirve yapmasını ve potansiyel olarak daha düşük volatilite sergilemeye başlamasını beklediğini belirtiyor. Ayrıca bu durumun, altcoin’lere bir avantaj sağlayacağı ve çok beklenen fiyat artışlarını da beraberinde getirebileceği ifade ediliyor.

Bu açıklamayı yapan popüler analist “AMD Trades” konuyla ilgili olarak, “Bence Bitcoin geçici bir zirve yapıyor. Vadeli işlemler kapandığında fiyatların yukarı yönlü hareket etmesi, seçimde devam eden bir geri çekilme göreceğimizi gösteriyor. Umuyoruz ki sermayenin altcoin’e akışından sonra geri çekilme olur.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve Altcoin’ler

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 13.724 dolardan işlem görüyor ve bu seviyenin son zamanlardaki işlem seviyesi olduğu ifade edilebilir. Bunun yanında BTC 14.100 dolara kadar yükselmeyi başardı ve burada karşılaşılan yoğun satış baskısı anında bir düzeltmenin yaşanmasına sebep oldu. Yine de düşüşün çok sert olmaması ve fiyatın belli destek seviyelerinin üzerinde tutunması pozitif bir durum olarak nitelendiriliyor.

Buna ek olarak altcoin’lerin şu an için Bitcoin’den daha düşük performans sergilediği aşikar. Ancak bir BTC bir konsolidasyon sürecine girerse bu dönemde yatırımcılar altcoin’leri değerlendirme fırsatı bulabilir ve konsolidasyon dönemi altcoin’lerin işine yarayabilir.

Dolayısıyla Bitcoin’in konsolidasyona gireceği dönemi altcoin’lerin çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Aksi takdirde Bitcoin yeniden artışa geçtiğinde altcoin’lerde çok daha büyük kıyımların yaşanabileceği düşünülüyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin piyasa hakimiyetinin de önümüzdeki iki yıl ile ilgili ipuçları verdiği düşünülüyor.Total
165
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü CEO’dan “250 Trilyon Dolarlık” Bitcoin (BTC) Açıklaması

Sonraki Haber

Avrupa Merkez Bankası Dijital Euro Konusunda Bir Adım Daha Attı!

İlgili Haberler