BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes’tan Kripto Para Piyasası İçin 2024 Öngörüsü

Bitcoin Haber

Kripto türevleri devi BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para piyasası hakkında ses getirecek bir öngörüde bulundu. Hayes, 2024 yılında sert yükselişler gösterecek ve sadece kripto paralarla sınırlı kalmayacak bir boğa piyasasının başlayacağını belirtti.

Bu öngörüyü Singapur’da düzenlenen Token2049 etkinliğinde açıklayan Hayes, boğa piyasasının etkisinin diğer riskli varlıklarda da ciddi ataklar görülmesine neden olacağını ifade etti. Arthur Hayes, ayrıca yapay zekanın merkeziyetsiz depolama için önemli fırsatlar yaratacağına ve Filecoin’in (FIL) büyük gelişime açık olduğuna inanıyor.

Arthur Hayes, 29 Ağustos 1985 doğumlu Amerikalı bir işadamı ve kripto para girişimcisidir. En çok, BitMEX adlı kripto para borsasıyla tanınmaktadır. BitMEX, türev ürünlerin (futures ve swap sözleşmeleri gibi) kripto para ticaretine sunulduğu bir platformdur.

Hayes, Samuel Reed ile birlikte BitMEX’i kurmuş ve bir süre kripto para borsasının CEO’su olarak görev yapmıştır. BitMEX, yüksek kaldıraçlı işlem imkanı ve kripto para türevlerinin likiditesini artırmasıyla bilinir. Ancak borsa, yüksek riskleri de beraberinde getirir. Hayes, BitMEX’in hızla büyümesine öncülük etmiş ve platform, kripto para ticareti yapan birçok kişi için önemli bir seçenek haline gelmiştir. Ancak Hayes, ABD’de açılan davaların ardından 2020 yılında CEO’luk görevinden istifa etmek zorunda kalmıştır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX, İflas Sürecinde Kripto Para Satışı İçin Planını Değiştiriyor

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Adres Aktivitesinde Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesi Görüldü

İlgili Haberler