Bitcoin’in Fiyatı ve Aktivitesi Artarken, Kar Alımları da Yükselişte

Bitcoin Haber

Bitcoin, dünyanın en büyük kripto parası, son zamanlarda 26.500 dolar seviyesinin üzerine çıkmış ve bir süredir bu seviyenin üzerinde seyrediyor. İflas eden kripto para borsası FTX’in tasfiye süreci, Bitcoin’in fiyatındaki volatiliteye neden oldu. Fiyat artışı, Bitcoin’in zincir üzeri aktivitesinde de artışa yol açtı.

Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Bitcoin, son 5 ayın en yüksek seviyesindeki benzersiz adres aktivitesini sürdürüyor. Son 3 gün içindeki yüzde 5’lik fiyat artışı, yatırımcıların kar alımlarını artırdı. Bu durum, kar alımlarını son 2 ayın en yüksek seviyesine çıkardı.

Kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in fiyatının beklendiği kadar düşmeyeceği öngörüsünde bulundu. Poppe, fiyatın 25.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi gerektiğini belirtti. Kripto para piyasasının mevcut döngüsünün dibe vurmuş olabileceği ihtimali de artıyor.

Bitcoin opsiyon verilerine bakıldığında, alım satım oranının 0,74 ve maksimum acı noktasının 26 bin dolar olduğu görülüyor. Yaklaşık 560 milyon dolar değerindeki 22 bin adet Bitcoin opsiyonunun vadesinin yakında dolacağı belirtiliyor.

Son dönemde Bitcoin, gün içinde minimum volatilite gösterse de, volatilitedeki son büyük artış 12 Eylül’de kaydedildi. Fiyat hareketlerinin genellikle haftada bir ya da iki gün yoğunlaştığı ve nispeten dar bir hareket aralığına neden olduğu görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yapay Zeka ve Blockchain Meraklıları: 5 Kripto Yapay Zeka Tokenı 

Sonraki Haber

Ethereum’da Zincir Üzeri Aktivite Artışı ve Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler