Bitcoin’in Fiyatı İçin Kritik Faktörler: Uzun Vadeli Yükselişi Müjdeleyen Analiz

Bitcoin Haber

2022’deki sert düşüşün ardından Bitcoin (BTC), son birkaç aydır 20 bin dolar ile 30 bin dolar arasında konsolide olarak toparlanmayı sürdürüyor. Finans uzmanı Dave Weisberger, Bitcoin’in bu konsolidasyon aralığından çıkmasını sağlayacak çeşitli kurumsal ve makro faktörlerin oluştuğunu belirtiyor.

CoinRoutes CEO’su Weisberger, Bitcoin’in sıkıştığı 20 bin dolar ile 30 bin dolar aralığından çıkması için oluşan kurumsal ve makro gelişmeleri vurguladı. Weisberger, bu durumun bir “fırtına” oluşturduğunu ve güvenilir kurumsal yatırımcılar için gerçek bir koruma sağladığını söylüyor.

Weisberger’in belirttiği “fırtına” faktörleri arasında, güvensizlik duygusunun devam ettiği bankalar ve hükümetler, artan faiz oranları ve enflasyon gibi makro faktörler yer alıyor. Ayrıca, Bitcoin’in artan kurumsal benimsenmesi de önemli bir etken. Weisberger, tüm bu faktörlerin Bitcoin’in fiyatını uzun vadede artıracağına inanıyor.

Ayrıca, Weisberger, Bitcoin’in Nisan 2024’te gerçekleşecek olan blok ödül yarılanmasının gelecek yıl Bitcoin fiyatı üzerinde büyük bir etki yaratacağını belirtiyor. Bitcoin’in tarih boyunca riskli bir varlık olduğunu, ancak yıllar içinde daha çok bir güvenli liman olarak görüldüğünü vurguluyor.

Uzun vadede Bitcoin’de bir yükseliş bekleyen Weisberger, Bitcoin’in gelecekte küresel bir para birimi olarak kullanılacağına ve bir noktada altını piyasa değeri açısından geçeceğine inanıyor. Yatırımcılara piyasanın çoğunluğunun ne yaptığına bakmadan işlem yapmaları önerisinde bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin 10 Yıllık Hazine Tahvilleri Ethereum’u Etkiliyor

Sonraki Haber

Google Aramalarında Bitcoin ETF’si İlgi Artışı

İlgili Haberler