Kemerlerinizi Bağlayın: “Bitcoin (BTC) Son Çeyrekte Artışa Geçiyor”

İlayda Peker

Eğer tarih tekerrür ederse Bitcoin (BTC) oluşan mevcut göstergelerle birlikte önümüzdeki günlerde önemli fiyat hareketleri sergileyebilir. Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin’in “difficulty ribbon compression” göstergesi Mart ayından bu yana ilk kez yeşil bölgeye geçti ve bir “satın alma” sinyali veriyor.

Önemli Artışlar Mı Geliyor?

“Difficulty ribbon compression”, istatistikçi Willy Woo tarafından Bitcoin satın almak için en uygun zamanları ölçmenin bir yolu olarak geliştirilen “difficulty ribbon” göstergesine dayanıyor. Ribbon’lar (bantlar), madencilik zorluğu için basit hareketli ortalama değerler kullanıyor, madenciler maliyetleri dengelemek için ellerindeki BTC’leri satarken ve daha sonra genellikle ayı piyasalarının sonunda daralıyor. Bu daha güçlü madencilerin hayatta kalmasını sağlıyor ve böylece fiyatlarda büyüme ve artışlar yaşanıyor.

Compression (baskı) ise karışıma standart sapma ekleyerek analistlerin daha hassas ölçümler yapmasını sağlıyor.

Glassnode ise bu göstergelere dayalı yaptığı Twitter gönderisinde, “Difficulty ribbon compression, Mart ayından bu yana ilk kez yeşil bölgeye geçti ve satın alma sinyalleri veriyor. “Tarihsel olarak bunlar, Bitcoin’de önemli fiyat artışlarını gösteren pozitif bir ivmeyle karakterize edilen dönemlerdi” ifadelerini kullandı.

Göstergenin yaratıcısı Willy Woo ise bu açıklamaları onayladığını dile getirdi ve Bitcoin yatırımcılarının 2020’nin dördüncü çeyreğine hazırlanması gerektiğini ifade etti.

2022’de Hedef: 145.000 Dolar

BitWise’ın spot para birimi endeksi de Bitcoin fiyatı ile ilgili artış beklentileri olduğunu gösteriyor. Bahsi geçen endekse göre Bitcoin 2021 yılına doğru ve 2021 yılında büyük bir artış sergileyecek. Eğer bu endeks doğru çıkarsa ve önümüzdeki yılın sonunda tarih tekerrür ederse piyasa 10.000 dolardan 150.000 dolara kadar çıkabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum 2.0’ın “Kostümlü Provası” Başladı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Kafaları Karıştırmaya Devam Ediyor!

İlgili Haberler