Bitcoin’e Olan İlgi Artıyor: Wikipedia’daki Bitcoin Sayfası Yoğun Ziyaret Ediliyor

Bitcoin Haber

Birçok varlık yönetimi şirketi Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu. Bu başvuruların onaylanacağına dair iyimserlik artarken, kripto para piyasasını dışarıdan takip eden birçok yatırımcının tekrar piyasaya ilgi duyduğu görülüyor.

12 Eylül’de The Block Pro’nun paylaştığı verilere göre, Wikipedia’daki Bitcoin sayfasının günlük görüntüleme sayısı 8 Eylül’de 7,830’a ulaştı. Bu, yılın başından beri görülen en yüksek rakam ve bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanacağı beklentisiyle arttığı düşünülüyor.

Medyanın ilgisi ve spot Bitcoin ETF’sinin yakında onay alacağı ihtimali, insanları Bitcoin’i araştırmaya ve ne olduğunu anlamaya teşvik ediyor. Ancak eski SEC çalışanı John Reed Stark, bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanma ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti.

Kripto para birimi Bitcoin, yazının yazıldığı sırada %1,77 yükselişle 26,624 dolar fiyatla işlem görüyor. Son 7 günde değeri %3,68 oranında artan Bitcoin, aylık olarak ise %9,17 oranında değer kaybetti. Ancak, Bitcoin’in yılın başından beri %58,82 oranında değer kazandığı görülüyor.

Bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması, kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olacağı genel olarak kabul ediliyor. Özellikle dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock’ın yaptığı spot Bitcoin ETF başvurusu, bu onayın yakın zamanda çıkacağı yönünde yorumlara yol açıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Yatırımcıları Umutlu: Bitcoin Eylül Ayında Yükselişe Geçebilir

Sonraki Haber

Deutsche Bank, Kripto Varlık Saklama Hizmetleri Sunmak İçin İsviçre Merkezli Taurus ile Ortaklık Kurdu

İlgili Haberler