Bitcoin’deki Zincir Üzeri Veri Değişiklikleri Yükseliş Sinyali Veriyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan sessizlik, Bitcoin‘deki zincir üzeri veri değişiklikleriyle bozulabilir. Blockware Solutions ve Glassnode şirketlerinin sağladığı verilere göre, son bir ayda Bitcoin’in zincir üzerinde aktif olan dolaşımdaki arz oranı rekor düşük seviyeye geriledi. Bu durum, arz tarafındaki zayıflığı işaret ediyor. Ayrıca, dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 70’ine yakınını hareketsiz hale getiren “satın al ve tut” stratejisi tercih ediliyor.

Bu strateji sayesinde, uzun vadeli yatırımcılar adı verilen yatırımcı grubu, dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 75’inden fazlasını kontrol ediyor. Glassnode, en az 155 gün boyunca coin’lerini/token’lerini satmayan cüzdan adreslerini uzun vadeli yatırımcılar olarak tanımlamaktadır.

Ayrıca, piyasa potansiyel bir yükseliş katalizörü olan ve onayına birkaç ay uzakta olunduğu değerlendirilen spot Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) bekliyor. Bunun yanı sıra, makro ve düzenleyici endişeler gün geçtikçe artıyor. FalconX araştırma müdürü David Lawant, makro senaryonun hiç bu kadar belirsiz olmadığını ve endişenin riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturabileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Kurucusu Lubin, SEC’nin Kripto Para Düzenlemelerini Olumlu Buldu

Sonraki Haber

ABD Üretici Enflasyon Verileri ve FED Faiz Artışlarına Etkisi

İlgili Haberler