Bitcoin’deki Düşüş ve “Balina” Hareketliliği: Yeni Yükseliş Sinyali mi?

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde 28.000 dolar seviyelerini aşmasının ardından değer kaybederek 25.700 dolar seviyelerine geriledi. Kripto analiz platformu IntoTheBlock, yüksek miktarda kripto varlığı olan ve ‘balina’ olarak adlandırılan adreslerin son dönemdeki işlemlerine dikkat çekti.

Bitcoin, Salı günü 28.000 dolar seviyelerini aşmasının ardından hafta içinde yeniden düşüşe geçti ve kısa bir süreliğine 25.400 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası, BTC’nin 26.000 dolar seviyelerinin altına inmesiyle düşüş ivmesi yakaladı. BTC, hafta sonuna düşüşle başladı ve 26.700 dolar seviyelerine geriledi.

Piyasadaki düşüş eğiliminin etkisiyle birçok altcoin, son dönemin en düşük fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasasının yeni bir yükseliş başlatabilmesi için BTC’nin yakın zamanda 26.700 dolar seviyelerini aşması gerektiğini belirtti.

Kripto analiz platformları, yüksek miktarda kripto varlık bulunduran ve ‘balina’ olarak tabir edilen adreslerin son haftalarda portföylerine önemli miktarda eklemeler yaptığını belirtti. IntoTheBlock, “Bitcoin arzının %0,1’ini ya da daha fazlasını elinde bulunduran adresler son iki hafta içinde BTC varlıklarına 1,5 milyar doların üzerinde ekleme yaptı.” ifadesini kullandı.

Ancak, bu adreslerin birikimlerine yapılan eklemeler, BTC’nin fiyat performansında yukarı yönlü bir etki yaratmadı. Salı günü Grayscale haberinin etkisiyle 28.000 dolar seviyelerinin ardından güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan BTC, yeniden 26.000 dolar seviyelerinin altına geriledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analisti Altcoin Piyasasında 60 Milyar Dolarlık Düşüş Öngörüyor

Sonraki Haber

Robinhood, Shiba Inu Varlıklarını 34 Trilyon SHIB’a Çıkararak Kripto Dünyasında Gücünü Gösteriyor

İlgili Haberler