Bitcoin’de (BTC) Önemli Seviyeler ve Düşüşe Rağmen Rekor Kıran Coin’ler

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde bu hafta gözle görülür düşüşlerin hakim olduğu ifade edilebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki kez 54.000 dolarlık öneli seviyeyi test ederken altcoin’lerde de ciddi gerilemeler yaşandı. Ancak bu noktada bazı altcoin’lerin Bitcoin’den bağımsız bir şekilde %100’e kadar yükseldiğini belirtmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatı Önemli Seviyeler

Bitcoin fiyatı 13 Mart’ta 61.800 dolar ile yeni bir rekor seviye belirledikten sonra düzeltme grafiği çizmeye başladı. Son on gün içinde bir kez 60.000 doları geçmeyi deneyen BTC karşılaştığı reddedilmenin ardından düşüş trendini devam ettiriyor.

Ancak bu noktada pek çok tecrübeli analistin bu durumu bir düşüş trendi başlangıcı ya da ayı piyasası başlangıcı olarak görmediğini belirtmek gerekiyor.

Analistler Bitcoin’de 53.800 dolarlık alanın önemli olduğunu ifade ediyor ve şu anda bu noktada bir destek oluştuğu düşünülüyor. BTC’nin bu seviyede tutunması ve bir konsolidasyona girmesi halinde ise altcoin’lerin ralli başlatabileceği ifade ediliyor. Bu noktada Bitcoin piyasa hakimiyetinin de önemli olduğu belirtiliyor.

Ancak 53.800 doların altına doğru bir kırılma piyasanın bir süre daha düşüş eğiliminde kalmasına sebep olabilir.

Hangi Altcoin’ler Yükseldi?

Bitcoin’de ve genel olarak piyasada bir düşüş hakim olsa da Coinbase listelenmesi bazı altcoin’lere gözle görülür yükseliş getirdi. Ankr (ANKR), Curve DAO Token (CRV) ve Storj (STORJ) Coinbase’de listeleneceklerinin açıklanmasının ardından yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artışlar yaşadı.

Bunun yanında Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) token’lerinin de olumlu haberlerin ardından yükselişe geçtiği görülüyor. THETA yaşadığı yükseliş sayesinde piyasa değerini de arttırdı ve ilk on kripto para arasına girmeyi başardı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile THETA piyasa hacmi bakımından en büyük 9. kripto para konumunda bulunuyor.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Yüklü İşlem Sonrasında Yeniden 55.000 Dolar Üzerine Çıktı

Sonraki Haber

Student Coin Ekosistemine Katılın: STC Token ICO’su Başladı!

İlgili Haberler