Bitcoin’deki Beklenmedik Yükseliş Sonrası Yatırımcılar Dikkatli Olmalı: Değer Hızla Artıyor!

Bitcoin Haber

Piyasa değeriyle dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC), son 24 saatte yaklaşık yüzde 2’lik sıçrama yaparak 26 bin 232 dolardan işlem görmeye başladı. Bu son yükseliş, Bitcoin’in son birkaç haftadır karşılaştığı büyük satış baskısının ardından rahatlatıcı bir gelişme olarak görülüyor.

Ancak, uzmanlar ve piyasa analistleri, Bitcoin’in fiyatındaki bu son yükselişin kripto para borsalarındaki BTC adedinin artması sebebiyle bir satış fırsatına dönüşebileceği üzerinde duruyorlar. Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin’in kripto para borsalarındaki arzının son iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Fiyattaki atışın ardından 26 bin dolar seviyesi, yatırımcılar için dikkatle takip edilmesi gereken kilit bir seviye konumunda. Fiyatın 26 bin dolar seviyesinin üzerinde kalması, ileride daha fazla düşüşün olabileceğine işaret eden ikili tepe formasyonunun geçersiz kalmasını sağlayacak.

Öte yandan, Bitcoin’in fiyatındaki yukarı yöndeki son sıçrama olumlu bir gelişme olsa da, aşağı yönde 25 bin 500 dolar seviyesi önemli bir destek olarak durmaya devam ediyor. Tecrübeli kripto para analisti Stack Hodler, Bitcoin’in kısa vadede değil, uzun vadede performansına odaklanmamız gerektiğini belirtiyor.

Devalüasyona karşı bağışıklığı olan Bitcoin gibi arzı sınırlı varlıkların uzun vadede üstünlük sağlama eğiliminde olduğunu hatırlatan Hodler, örneğin COVID-19 dalgası sırasında hükümetlerin para birimlerini devalüe etmelerinin Bitcoin’in fiyatını yüzde 340’ın üzerinde artırdığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD CFTC, Üç DeFi Firmasına Yaptırım Uyguladı

Sonraki Haber

“XRP Topluluğu, LBRY’nin ABD SEC’ye Karşı Temyiz Başvurusuna Destek Verdi”

İlgili Haberler