Amerika’dan Bitcoin’in İşine Yarayacak Reddetme Hamlesi!

Amerika’dan Bitcoin’in İşine Yarayacak Reddetme Hamlesi!

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu 10 Eylül’de 1.200 dolarlık yeni bir yardım çeki maddesini içermeyen teşvik önerisini reddetti. Uzmanlara göre bu durum yeni bir bireysel yardım çeki onaylanmasını şansını arttırdığı için Bitcoin’in işine yarayabilir. Çünkü ABD, içinde kişilere verilecek yardım çeki ile ilgili bir uygulama olmayan teşvik önerisini reddederek çeke ışık yakmış oldu.

Bu Durum Neden BTC İçin İyi?

“Zayıf” bir teşvik tasarısı olarak adlandırılan yeni öneri, Senato’da 52’ye 47 oyla reddedildi. Çünkü bu öneri Küçük işletme desteği ve bireysel destekleri içermiyordu. Dolayısıyla doğrudan ödemeleri içeren bir tasarının Senato tarafından onaylanabileceği düşünülmeye başladı. Hatta bazı isimler bu onaylamanın ay sonuna kadar gelebileceğini düşünüyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer reddedilen tasarı onaylanmış olsaydı, Bitcoin üzerinde kötü bir etki yaratabilirdi. Çünkü ortaya çıkan veriler birçok kişinin teşvik yardımlarını hisse senetleri ve Bitcoin’e yatırdığını gösteriyordu.

Mayıs ayında veri toplama şirketi Envestnet Yodlee, birçok Amerikalının hisse senetlerine yatırım yapmak için teşvik yardımlarını kullandığını ifade etmişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong da benzer şekilde insanların yardım paraları ile Bitcoin aldığını gösteren verileri paylaşmıştı.

Tüm bu veriler göz önünde bulundurulduğun, yeni bir bireysel yardım ödemesinin Bitcoin için satın alma baskısı oluşturacağı düşünülebilir. Satın alma baskısı da doğal olarak fiyat artışını tetikler.

Eylül Sonuna Kadar Değerlendirme

Yapılan açıklamalara göre, içinde bireysel yardım ödemelerinin de olduğu yeni öneri Eylül sonuna kadar değerlendirilecek. Analistlere göre Eylül sonunda böyle bir tasarının onaylanması Bitcoin’in fiyat artışını tetikleyerek beklenen ralliyi başlatabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.