Mike Novogratz: “Piyasada Bol Bulunan Paraya Karşı Bitcoin Alın!”

İlayda Peker

Koranavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı ve bu durum ekonomide de sert bir şekilde kendisini gösteriyor. Küçük işletmeler bir bir kapanırken çalışanları işsiz kalıyor. Bununla beraber büyük firmalar da bir süreliğine ya faaliyetlerini durdurdu ya da yalnızca online olarak hizmet vermeye başladı. Dolayısıyla bu firmalar da çalışan sayılarını düşürme yoluna gitti.

Hal böyle olunca hükümetler de para basma da dahil tüm imkanlarını vatandaşlar kötü durumda kalmasın diye seferber etti. Ancak bu durum ileride piyasada çok fazla para olmasına ve yüksek enflasyona yol açacak.

“Bitcoin Alın”

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz da bu konuya değinen önemli isimlerden biri oldu ve konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Bitcoin satın alın” çağrısı yaptı.

Bunların yanı sıra büyüklerimizin bize her zaman söylediği ve paranın nasıl zor kazanılan bir şey olduğunu belirtmek için kullanılan “Para ağaçta yetişmez” deyimi yalan oluyor olabilir. Çünkü merkez bankalarının bastığı para ile arttı para kolay bulunabilen bir şey olacak gibi görünüyor.

Tabii ki bu durum vatandaşlar için geçerli olmayacak. Ancak merkez bankalarının ve finansal kuruluşların paraya bu kadar kolay ulaşabiliyor olması piyasa koşulları gereği parayı değersizleştirecek ve enflasyona, hatta hiperenflasyona sebep olacak.

2020 Bitcoin’in Yılı Olabilir Mi?

Aslında geçtiğimiz üç aya bakıldığında 2020 yılı Bitcoin için de karışık bir yıl olarak başladı. Çünkü Şubat ayında artışa geçen kripto para fiyatları Mart ayında adeta tepetaklak oldu. Ancak salgın hali ortadan kalktıktan sonra ve merkez bankalarının yalnızca günü kurtardıkları anlaşıldıktan sonra enflasyondan kaçmak isteyen kişiler deflasyonist bir varlık arayışına girebilirler ve konuda en iyi seçenek Bitcoin olabilir…

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Ekonomiste Göre BTC Fiyatının Önündeki Engel: Ölçeklenme Sorunu

Sonraki Haber

1 Nisan Bitcoin ve Kriptolar İçin Nasıl Geçti?

İlgili Haberler