Bitcoin’de Uzun Vadeli Holder Artışı ve ETF Beklentileri

Bitcoin Haber

Bitcoin, 2016’dan bu yana ilk defa Eylül ayında bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin sayısındaki artışa bağlı olabilir. Kripto para birimi artık Bitcoin ETF onayına daha yakın olduğu belirtiliyor. Bu durum, likidite artışı nedeniyle büyük bir talep şokunun oluşmasına yol açabilir ve kısa vadeli kar elde etmekten uzun vadeli kar elde etmeye geçişin ilk işaretleri olabilir.

CryptoQuant analisti Yonsei’nin görüşlerine göre, Bitcoin son zamanlarda düşük satış baskısı yaşamış ve uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin sayısı artmıştır. Bu durum, yakın zamanda gözlenen yükseliş momentumu ile örtüşebilir. Analist, Bitcoin döviz varlıklarının Kasım 2022’deki FTX olayı sırasında düştüğünü ve o zamandan beri gerilemekte olduğunu belirtmiştir.

Döviz rezervleri de Mayıs ayından bu yana istikrarlı bir şekilde azalmaktadır. Merkezi borsaların ve artan popülerliğin getirdiği endişeler, bu azalmada etkili olabilir. Borsalardan özel saklama cüzdanlarına yapılan transferler de uzun vadeli tahminlerle uyumludur. Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin sayısındaki artış, bu yatırımcıların satış baskısına hala fazla etkide bulunmadığını göstermektedir.

Bitcoin’in uzun vadeli sahip pozisyonu, Temmuz ayından bu yana yükselmiş ve 17 Eylül’de tersine dönmüştür. Bu düşüş, kısa vadeli kar alma yönünde daha az baskı olabileceğini göstermektedir. Sahiplere yönelik değişen tercih ve yavaşlayan satış baskısı, birikim oluşmasına olanak sağlayabilir.

Ancak beklenen talep şoku henüz gerçekleşmedi ve boğa piyasasının devreye girmesi için balinaların piyasayı yeniden sarsması gerekebilir. Bu durum, Bitcoin’in uzun vadeli sahiplerinin sayısındaki artışın ve ETF beklentilerinin Bitcoin’in fiyatındaki yükselişi nasıl etkileyebileceğini göstermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Web3 Ekosisteminde Yükselen Trend: SocialFi Protokolleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonraki Haber

Bitcoin Boğaları ve Ayıları Tehlike Altında: Analist Açıklama Yaptı

İlgili Haberler