LTC Yükselirse BTC de Aynı Şekilde Tepki Verir Mi?

İlayda Peker

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlayan artışla Bitcoin’in yanı sıra Litecoin de (LTC) yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Ancak sonrasında düşüş yaşayan LTC fiyatı, analistlere göre yeniden artış sinyalleri veriyor. Teknik göstergeleri değerlendiren analistler, Litecoin’in yeniden harekete geçeceğini ve bunun Bitcoin fiyatını da etkileyeceğini ifade ediyor.

LTC Boğa Sinyalleri Veriyor

Litecoin, 2019’un ilk yarısındaki en büyük hamlelerden birini yapan kripto para birimiydi. LTC, madencilik ödülü yarılanmasının ardından %380’lik bir artış sergiledi ve fiyatı 30 dolardan 145 dolar seviyesine kadar çıktı. Bunun yanında yılın ikinci çeyrekte yaşanan ralli için de Litecoin artışının katalizör olarak etki gösterdiği ifade edildi.

Ancak bilindiği gibi 2019’un ikinci yarısı neredeyse her kripto para için bir hüsrandı…

Bunların yanında Litecoin’in 2020 yılının ilk haftasında %9’un üzerinde bir artış sergilediği biliniyor. Örneğin bugün Asya piyasalarının güne başlamasıyla Litecoin 46 dolara kadar yükseldi. Bu son bir ay içinde her ne kadar LTC için en yüksek fiyat olsa da zirve fiyatının hala oldukça altında…

Öte yandan kripto para analisti ve grafik uzmanı ‘Willy Woo’, altı aylık düşüş trendinden sonra sonunda yükseliş gösteren Litecoin için yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Ayı piyasasının, boğa piyasasına dönüşmesi gerekir.  LTC, BTC’nin yükselişine neden olursa şaşırmam.

Önemli Seviye: 50 Dolar

Bunların yanında her zaman olduğu gibi bu tahminlerin tersini bekleyenler de var. Yakın zamanda yayınlanan bir Seeking Alpha makalesi teknik analiz incelemesinde Litecoin’in geçen yılın zirvesinden %70 daha düşük seviyeden işlem gördüğünü ve düşüşün devam etmesini beklediklerini ifade etti.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre Litecoin için 50 dolar seviyesinin önemli bir seviye olduğu ve kırılması halinde yükselişin başlayacağı da ifade ediliyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

LINE’ın Kripto Para Borsası XRP’yi Delist Etti

Sonraki Haber

İran Amerika’yı, Bitcoin 8.400 Doları Vurdu!

İlgili Haberler