Telegram CEO’su Durov, Rusya Merkez Bankası’nın Kripto Önerisini Eleştirdi

Mert Bahçe

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Rusya Merkez Bankası’nın kripto para ile ilgili işlemleri yasaklama önerisinin IT uzmanlarını dış pazara iteceğini belirtti.

Pavel Durov, Potansiyel Tehditleri Sıraladı

Milyarder iş insanı Pavel Durov, gelişmiş ülkelerin kripto para birimlerini yasaklamadığını belirterek Rusya Merkez Baknası tarafından ifade edilen yasağın yüksek teknoloji ekonomisindeki bir dizi sektörü de yok edeceğine inanıyor. Durov, Telegram kanalında ve Rusya’nın en popüler sosyal medya platformu olan VK’da paylaştığı gönderide şunları kaydetti: “Böyle bir yasak, genel olarak blok zincir teknolojilerinin gelişimini kaçınılmaz bir şekilde yavaşlatacaktır. Bu teknolojiler finanstan sanata kadar çok çeşitli insan faaliyetlerinin verimliliğini ve güvenliğini artırıyor.”

Bu haftanın başlarında Rusya Merkez Bankası kripto para birimleri özelinde kapsamlı bir yasak önerisinde bulundu. 37 yaşındaki milyarder Durov, Ukrayna’dan Özbekistan’a kadar Rusyan’nın komşu devletlerini, teknolojik ve ekonomik ilerlemenin gerisinde kalmaya istekli olmadıları için blok zinciri sektörüyle ilgili yasa ve yönetmelikleri kabul ettiğini vurguladı.

Durov, Rus Yetkilileri Uyardı

Durov’a göre blok zincir endüstrisinde çalışan üst düzey profesyonellerin sayısı söz konusu olduğunda Rusya, dünyanın önde gelen ülkelerinden biri oldu. Durov, şunları ekledi: “Düzenleme, ülkenin uluslararası finans sistemindeki güçler dağılımını dengelemesine ve yeni ekonominin en önemli oyuncularından biri olmasına izin vermeli.”

Başarılı girişimci, konu kripto para birimlerinin dolaşımı söz konusu olduğunda devlet yetkililerinin organize ettiği yasal düzenlemenin doğal olduğunu kabul ederken bu tür varlıkların tamamen yasaklanmasının kritik bir yanlış olduğunu belirtti.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador Yine Düşüşü Fırsata Çevirdi: Ne Kadar Bitcoin Alındı?

Sonraki Haber

İran’dan Yeni Gelişmeler: CBDC ve Blockchain Kullanımı

İlgili Haberler