Bitcoin’de Son Dönem Fiyat Analizleri: Kripto Parada Beklenen Yükseliş Gerçekleşecek mi?

Bitcoin Haber

Ekim ayının gelmesiyle birlikte kripto para piyasasında ciddi bir yükseliş yaşanmasına rağmen, kazançlar yavaşça kaybolmaya başladı. Kripto para piyasası, özellikle Bitcoin yatırımcıları için endişe ve korku yaratmaya devam ediyor. Farklı analizlerin çeşitli sonuçları olduğu görülüyor. Bazı analistler rallinin başlayacağını öngörürken, diğerleri ciddi bir düşüş bekliyor. Bitcoin’in 6 aydır aynı fiyat bölgesinde bulunması, bir yandan fiyatın güçlenmesine işaret ederken, diğer yandan yatırımcıları korkutuyor.

Günlük Bitcoin grafik analizinde dikkat çeken bir formasyon oluşumu gözükmüyor. Fakat dikkat edilmesi gereken destek seviyeleri sırasıyla; 27.124, 26.024 ve 24.907 dolar seviyesi. Bu seviyenin altında bir günlük bar kapanışı, son zamanların en düşük Bitcoin seviyesini görmemize ve düşüşün derinleşmesine neden olabilir.

Öte yandan, önemli direnç seviyeleri sırasıyla; 28.169, 28.864 ve 29.756 dolar seviyeleri. Bitcoin fiyatının sadece 28.169 dolar seviyesinde bir günlük bar kapanışı gerçekleştirmesi hem EMA 200 ortalamasının aşılmasını hem de ciddi bir direncin kırılmasını sağlar.

Bitcoin’in iki saatlik grafik analizine bakıldığında, son yükselişin yükselen kanal formasyonunda gerçekleştiği görülüyor. Ancak yaşanan son fiyat düşüşleri ile formasyon desteği kırılmış ve bir denemeye rağmen kanal içine girilememiş. Fakat tek bir olumlu haberle Bitcoin tekrar güç kazanabilir.

Son olarak, iki saatlik grafikte önemli destek seviyeleri sırasıyla; 27.387, 27.237 ve 27.049 dolar seviyeleri. Destek kırılımının ardından özellikle 27.237 dolar desteği çalışmış ve bu seviyenin altında iki saatlik bir bar kapanışının gerçekleşmesi düşüşü hızlandırabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eski BlackRock Yöneticilerinden Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Önemli Açıklamalar

Sonraki Haber

Ripple Fiyat Artışının Arkasındaki Nedenler ve Beklenen Temyiz Süreci

İlgili Haberler