Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Metin Alaca

Bitcoin‘in (BTC) teknik göstergelerine bakıldığında satışların arttığı ve bunun daha sert düşüşlere yol açacak likidasyonlara yol açtığı görülebiliyor. COVID-19 salgınının bütün dünyayı kasıp kavurmaya başlamasının ardından küresel piyasaların neredeyse her alanı darbe aldı.

BTC 2020 Yorumları

İlk olarak Çin, daha sonra Avrupa ve şimdilerde de ABD’yi tamamen etkisi altına almış olan salgın, Bitcoin’in 9.000 dolar altına inmesine ve %40 değer kaybetmesine yol açtı. BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 5.000 dolar altından işlem görüyor. BTC/USD trend çizgisi ise düşüşün başladığını ve uzun vadeli düşüş kanalına girildiğinin ipuçlarını vermekte.

Mevcut fiyatlar üzerinden teknik analiz değerlendirmesi yapıldığında ilk direnç noktasının 5.100 dolar seviyesinde, ikincisinin 5.500 dolar seviyesinde ve son olarak üçüncüsünün ise 5.750 dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Direnç noktaları da ilk olarak 4.550 dolar, devamında 4.380 dolar ve son olarak 4.200 dolar olarak gözüküyor.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin geçtiğimiz Salı günü yaşadığı düşüşte 4.200 doların bile altına inerek 3.800 dolar seviyelerini görmüştü. Yine sert bir satış baskısı gelmesi durumunda en güçlü destek seviyelerinden birisi ise 3.350 dolar olarak gözüküyor. Günlük fiyat grafiğine göre MACD indikatörünün de düşüş trendinde olduğu biliniyor. Şu an için yukarı yönlü harekete yönelik herhangi bir sinyal ise bulunmuyor.

Buna ek olarak FED’in faiz sıfırlaması da BTC için ilk başta olumlu, daha sonra olumsuz bir gelişme oldu.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED Faizi Sıfırladı, Küresel Piyasalar ve Kriptolar Nasıl Tepki Verdi?

Sonraki Haber

“Her Şeye Rağmen Yarılanma Sonrası BTC 100.000 Dolar Olacak”

İlgili Haberler