Bitcoin’de Belirsizlik Son Bulacak Mı? – Kapsamlı Fiyat Analizi

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) son üç haftadır olumlu bir kapanış hedefliyor. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki belirsizliğin yukarıya doğru çözüldüğüne işaret ediyor. Ancak, 20 Eylül’deki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı volatiliteyi artırabilir. Kripto para piyasası yatırımcıları, Federal Rezerv’in faiz oranlarına ilişkin kararını bekliyor. Bitcoin’in 24.800 dolarlık güçlü destekten toparlanması, bazı altcoinlere olan ilgiyi de artırdı.

Bitcoin, 14 Eylül’de 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 26.303 doların üzerine yükseldi. Bu, satış baskısının azaldığını gösterebilir. Alıcılar, BTC/USDT paritesini 50 günlük basit hareketli ortalamaya taşımaya çalışabilir. Eğer bu seviye aşıldıysa, paritenin 28.143 dolara ulaşması muhtemel.

BTC’de ayılar üstünlüğü sürdürmek istiyorsa fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmek zorunda kalabilir. Bu durum, boğaları tuzağa düşürebilir ve 24.800 dolarlık temel desteğin yeniden test edilmesine yol açabilir. Bitcoin’in fiyatı 4 saatlik grafikte 20-EMA’nın üzerinde işlem görüyor. Bu durum, yatırımcıların toparlanmanın devam etmesini beklediğini gösterebilir.

Eğer alıcılar 26.900 dolarlık engeli aşarsa, parite 27.600 dolara ve sonunda 28.143 dolara kadar yükselebilir. Ancak, ayılar bir geri dönüş yaşamak istiyorsa, fiyatı 20-EMA’nın altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalabilirler. Bu durum, Bitcoin’de daha fazla düşüşün yolunu açabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de İstikrarlı Artış ve Santiment Tahminleri

Sonraki Haber

Solana’nın Yükselişi Analistleri İkiye Ayırdı: Kimi Düşüş Bekliyor, Kimi Yükseliş

İlgili Haberler