Bitcoin Yüzde 20 Geri Çekilme İçin Hazırlanıyor Olabilir: Analist Uyarıyor

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Bluntz, Bitcoin’in (BTC) yüzde 20’yi aşan bir oranda geri çekilmeye başlayabileceğine dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in 30 bin dolarlık psikolojik direncini kırmadığını ve bu durumun kripto paranın uçurumun kenarında olduğunu gösterdiğini belirtti. Bitcoin’in son rallisinin, BTC’nin değerinin 22 bin 376 dolar kadar düşebileceğini ifade eden bir ABC dalgasının parçası olabileceğini de ekledi.

Bluntz, Bitcoin’in yükselişi için belirlediği hedef fiyata ulaştığını, ancak yeni bir zirve seviyesine ulaşılabileceği konusunda emin olmadığını belirtti. Analist, yükselişin bir B dalgası olabileceğini düşünüyor ancak açığa satış yapmaya henüz hazır olmadığını ifade ediyor.

Bluntz’ün öngörüsü, Elliott Dalga teorisine dayanıyor. Bu teori, bir varlığın yükselişe geçtikten sonra kazançlarını konsolide etmek için bir ABC dalgasından geçmesi gerektiğini öne sürüyor.

Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BlackRock’ın spot tabanlı borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuna olumlu yanıt verdiği haberi üzerine kısa süreliğine 30 bin doların üzerine çıktı. Ancak, haberin gerçeği yansıtmadığı anlaşılınca Bitcoin değer kaybetti.

Bu durum sonucu, 100 milyon doların üzerinde yatırımcı tasfiye oldu. Güncel verilere göre Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2,88 değer kazanarak 28 bin 540 dolardan işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’de Büyük Hareketlilik: 52 Milyon Dolar Değerinde Transferler Gerçekleşti

Sonraki Haber

XRP’de Yeni Bir Balina: 409 Milyon Coin’lik Dev Operasyon

İlgili Haberler