ETH Boğalarının BTC Düşüş Eğilimini Önlemesinin 3 Yolu

İlayda Peker

Kripto para piyasasına bakıldığında genel itibariyle altcoin’lerin Bitcoin’i takip ettiği ve fiyat bazında Bitcon’in hamlelerine benzer hamleler sergiledikleri görülüyor. Ancak bu sefer Ethereum, Bitcoin’i etkileyerek düşmesini önleyebilir.

Ethereum fiyatı 13 Mart‘tan bu yana %114 arttı ve altcoin daha yüksek toplanma eşiğinde olabilir. Ethereum (ETH) Blockchain’indeki artan aktivite ve yaklaşan ETH 2.0 lansmanı, fiyatı destekliyor gibi görünüyor ve bu faktörler Bitcoin fiyat hareketine de fayda sağlayabilir.

Ethereum Güçlü

ETH şu anda Bitcoin’den farklı fiyat hareketleri sergiliyor. En son günlük mum Şubat ayının başlangıcından bu yana önemli ölçüde daha yüksek olduğu için altcoin fiyat açısından yüksek seviyeleri görmüş oldu.

Kripto para yatırımcıları, ETH’nin fiyat hareketinin gösterdiği güç ile tüm piyasanın momentumunun desteklenebileceğini ve Bitcoin’in başka bir düşüş trendi görmesinin engellenebileceğini ifade ediyor.

Ethereum BTC’yi Destekleyecek

Bitcoin fiyatı, her ne kadar satış baskısı tam olarak yok olmamış olsa da son 24 saatte yaklaşık yüzde dört artış gösterdi. Kripto para birimi yatırımcısı Chase NL’ye göre piyasadaki genel düşünce, Ethereum’un Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketini olumlu etkilediği yönünde bulunuyor.

Kısa vadede, Ethereum ve Bitcoin’in zıt fiyat trendinin bir sonucu olarak iki senaryo ortaya çıkabilir. Chase NL, Bitcoin’in durgunluğunun daha düşük destekleri test etmek için Ethereum’u aşağı çekebileceğini ya da Ethereum’un güçlü momentumunun BTC’nin keskin bir geri çekilme görmesini engelleyebileceğini dile getirdi.

Ethereum 2.0

ETH’nin güçlü konumlandırması muhtemelen Şubat başından bu yana süren güçlü ralli nedeniyle olabilir. Ancak 12 Mart’ta kripto piyasası çöktüğünde, ETH çoğu varlıktan daha sert düştü. BTC yüzde 50 düşüş yaşarken, Ethereum yaklaşık yüzde 70 oranında gerileyerek 90 dolara kadar düştü.

Öte yandan Ethereum’un aşırı satım düzeni ve ETH 2.0’ın giderek yaklaşması, altcoin’in son zamanlarda yukarı doğru fiyat hareketini destekleyen iki temel faktör olarak karşımıza çıkıyor. Etherum’un belirtildiği gibi Bitcoin fiyatını destekleyerek düşmesini engelleyip engellemeyeceğini de önümüzdeki günler gösterecek…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX, Ham Petrol Vadeli İşlemlerini Başlattı

Sonraki Haber

Çokça Tether Piyasa Sürmek Pump’a Sebep Olmuyor Mu?

İlgili Haberler