“Bitcoin Yükselişi: BlackRock CEO’su ve Analistlerden Yorumlar”

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), 16 Ekim’de 30.000 dolar sınırını geçti ve kripto para yatırımcılarının ilgisini çekti. Bu yükselişi, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından BlackRock’ın Spot Bitcoin ETF’sine olası onayla ilişkilendiren analistler var. Bitcoin’in fiyat hareketi, bir baş ve omuz modeli oluşturmuş olabileceğini belirten teknik analistlere göre, piyasa dönüşünün bir işareti olabilir.

Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkması, bu teknik modelin sağ omzunu oluşturmuş gibi görünüyor. Bu durumda, 25.000 dolarlık destek seviyesi kırılırsa, Bitcoin’in değeri yaklaşık 20.000 dolar veya daha düşük bir seviyeye düşebilir. Ancak, Bitcoin’in fiyat artışının ardındaki sebepleri anlamak çok önemli.

CoinTelegraph’ın bir haber güncellemesine göre, SEC’in iShares Spot Bitcoin ETF’yi onayladığı yanlışlıkla bildirildi. BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’in popülaritesinin genişleyebileceğini ve bu rallinin küresel sorunlar ve terörizm endişeleri nedeniyle olduğunu belirtti.

Fink, kripto piyasasının inceliklerini anlattı ve yükselişin sadece söylentilerden kaynaklanmadığını vurguladı. Küresel huzursuzluk dönemlerinde yatırımcıların genellikle hazine, altın veya kripto para birimleri gibi “uçuş kalitesi” yüksek varlıklara yöneldiğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Coin (BNB) Yatırımcılarına Karlı Günler Vaat Ediyor

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoinler: AVAX, CEEK ve SOL Coin Fiyat Analizi

İlgili Haberler