Ralliye Hazır Mısınız: Bitcoin Ayı 11.500 Doların Üzerinde Kapattı

Ralliye Hazır Mısınız: Bitcoin Ayı 11.500 Doların Üzerinde Kapattı

Ağustos’un sona ermesi ile Bitcoin’de aylık mumu kapatmış oldu. Aslında lider kripto para birimi çoğu kişinin zor olduğunu düşündüğü şeyi yaptı ve Ağustos ayını çok önemli bir direnç seviyesi olan 11.500 doların üzerinde kapattı. Böylece Bitcoin şimdiye kadarki en yüksek ikinci aylık kapanışını gerçekleştirmiş oldu.

Analistler ise lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) bu önemli hareketi sayesinde daha yüksek seviyeleri görmeye hazır olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Neden Yükselecek?

Blockroots kurucusu ve kripto analisti Josh Rager, Bitcoin’in aylık mumunu bu seviyelerde kapatmasının yukarı yönde güçlü bir hareketi tetikleyeceğini düşünüyor. Rager, aylık kapanıştan önce yaptığı bir açıklamada 11.500 doların üzerindeki bir kapanışın BTC fiyatını 13.800 dolara kadar çıkarması gerektiğini ifade etmişti.

Mevcut fiyat seviyelerine bakıldığında Bitcoin’in 13.800 dolara ulaşabilmesi için yaklaşık olarak %19’luk bir artış sergilemesi gerekiyor. Ayrıca eğer Bitcoin Eylül ayını 13.800 doların üzerinde kapatırsa, en büyük aylık kapanış rekorunu kırmış olacak. Analistler böyle bir durumda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru harekete geçmesi için önünde hiçbir engel kalmayacağını düşünüyor.

15.000 Dolarlık Hedef

Aslında Bitcoin’in bir yükseliş ivmesi kazanacağını düşünen tek isim Rager değil. Civic CEO’su ve Multicoin Capital’in ortağı Vinny Lingham da yaptığı açıklamalarda BTC’nin 10.000 dolarlık güçlü destek seviyesi sayesinde 15.000 dolara doğru hareket edeceğini düşünüyor.

Lingham konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in yakın zamanda 15.000 doları göreceğini ama sonrasında 14.000 dolar bandında uzun bir konsolidasyon sürecine gireceğini ifade ediyor.

Bu açıklamalara ek olarak temel göstergelerin de büyüme için hazır olduğu ifade ediliyor. Hem kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmaya başlaması hem de dolar ile ilgili yapılan son açıklamaların BTC fiyatının artması için katalizör olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.