Bitcoin Yükseliş İvmesi ve Piyasa Değerine Genel Bakış

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatı, haftanın ilk gününde 27 bin dolarlık direnci kırarak yükselişini sürdürdü. Ethereum (ETH), XRP (XRP), Cardano (ADA) ve Toncoin (TON) gibi diğer üst düzey altcoin’ler de etkileyici bir performans sergiledi. Bu durum, kripto para piyasasının toplam değerinin yüzde 1,4 artarak 1.1 trilyon dolara yaklaşmasına sebep oldu.

Şu anda BTC’nin fiyatı 27 bin 200 dolar seviyesinde sabitlenmiş durumda. Bu durum, satıcıların bu seviyede yoğunlaşmasından kaynaklanıyor. Öte yandan, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, boğaların kısa süreliğine kontrolü ele aldığını ortaya koyuyor.

Analizlere göre, boğaların tam kontrolü eline geçirebilmesi için 27 bin dolarlık direncin kırılması gerekiyor. Eğer boğalar fiyatı bu direncin üzerinde tutmayı başarırsa, 31 bin 800 dolarlık bir direncin hedeflendiği bir yükseliş bekleniyor. Ancak, eğer 27 bin dolarlık direnç güçlü kalır ve fiyat buradan geri çekilirse, 25 bin dolar seviyesinin tekrar ziyaret edilebileceği belirtiliyor.

Potansiyel bir düşüş durumunda, fiyatın 26 bin 652 dolar seviyesindeki desteğin üzerinde tutunması gerektiği belirtiliyor. Bunun yanı sıra, Para Akışı Endeksi’ndeki (MFI) düşüş eğilimi, BTC piyasalarına negatif fon akışı ile birlikte potansiyel düşüş görünümü olduğunu gösteriyor.

Son olarak, kripto para piyasası karmaşık sinyaller vererek, düşüş ve yükseliş duygularını aynı anda yaşatıyor. Bazıları, Bitcoin’in fiyatının 15 bin dolara düşeceğini ve bu düşüşle birlikte boğa koşusunu tetikleyecek bir katalizörün geleceğine inanırken, diğerleri bir sonraki büyük yükselişin başlamasından önce 22 bin dolara bir düşüşün muhtemel olduğunu ifade ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong’dan Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Hamle

Sonraki Haber

Binance Borsasındaki Yeni Altcoin WLD, Yükseliş Trendine Girdi

İlgili Haberler