Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti: Kurumsal Yatırımcılar Kripto Paraya İlgi Gösteriyor

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, bugün erken saatlerde yeniden yükselişe geçerek 28.000 doları aştı ve bu durum altcoinlerin de rahatlamasını sağladı. CoinShares tarafından yayınlanan haftalık rapor, kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini gösteriyor. Son 6 haftadır genel piyasa hissiyatındaki negatiflik nedeniyle kripto fonlarından kaçışlar gözlemlenirken, geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerine 21 milyon dolarlık giriş oldu.

Bu girişler, ABD hükümetinin zor durumda olduğu bir dönemde gerçekleşti ve hükümetin kapanma ihtimaline karşı bir hazırlık olarak değerlendirildi. Ancak, Senato’nun 45 günlük uzatmayı onaylamasıyla hükümetin kapanma sorunu geçici olarak çözüldü. Yatırım ürünleri piyasası ve genel kripto piyasasında, mevsimsel olarak beklenenden düşük hacimler görülüyor.

ABD’de geçtiğimiz hafta 19 milyon dolarlık çıkış yaşanırken, Avrupa ve Kanada’daki yatırımcılar 23 ve 17 milyon dolarlık kripto para fonu alımı yaptı. Girişlerin çoğu Bitcoin fonlarına yapıldı ve 20 milyon doların üzerinde kaldı. Bitcoin Short ürünlerinden Nisan ayından bu yana 85 milyon dolarlık çıkış olduğu görülürken, bu durum kurumsal yatırımcıların büyük bir düşüşe inançlarını kaybettiğini gösteriyor.

Altcoinlere olan ilgi genellikle zayıfken, SOL Coin 5 milyon dolarlık giriş gördü ve son 27 hafta içinde sadece 4 hafta çıkış yaşadı. Bu durum, SOL Coin’i kurumsal yatırımcıların en sevdiği altcoin haline getirdi. ETH ise yedinci haftada da çıkış gördü. Blockchain hisse senetleri ise genel talebin tersi yönde 8,4 milyon dolarlık çıkış yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

UBS Asset Management, Ethereum Blockchain Üzerinde Tokenize Edilmiş Para Piyasası Fonunun Pilot Programını Başlattı

Sonraki Haber

Grayscale, Ethereum Trust’ı ETF’ye Dönüştürme Planını Açıkladı

İlgili Haberler