Piyasa İkiye Bölündü: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

İlayda Peker

Bloomberg’in paylaştığı bir haberde Wall Street’ten bir grup analiste göre, mevcut Bitcoin satışının devam edeceği ve bu satışların lider kriptoyu 40.000 dolar indireceği düşünülüyor.

Bitcoin’deki Düşüş

Birkaç Wall Street şirketinden analistler, mevcut Bitcoinfiyatının diğer spekülatif varlıklara benzer şekilde 200 günlük MA’ya geri dönmeye devam edeceğine inanıyor. Bu gerçekleşirse eğer dünyanın lider kripto para birimi mevcut fiyatı olan 45.000 dolar seviyesinden 40.000 dolara kadar düşmeye devam edecek.

Bu noktada bu görüşün Evercore ISI’den Rich Ross’un görüşü olduğunu ve diğerlerinin, Elon Musk’ın son tweetlerinin sürekli düşüş etkisi nedeniyle BTC’nin daha düşük seviyeleri görmesinin mümkün olduğunu düşündüğünü belirtmek gerekiyor.

Öte yandan Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, ayıların şu anda kripto piyasasının kontrolünü ele geçirdiğine inanıyor. Bloomberg’e göre Purves, Nisan ayında şu anda yaşanan BTC gerilemesini öngörmüştü.

Purves’a göre, Bitcoin‘in tutması gereken bir sonraki önemli seviye 42.000 dolar. BTC’nin bu seviyenin altına düşerse, daha büyük düşüşleri tetikleyebilir.

Diğer şirketlerin analistleri ise altın (XAU) mevcutta 1.867 dolardan işlem gördüğü için altının şu anda kriptodan para emdiğine inanıyor.

Bununla birlikte Bitcoin geçen yılın Mayıs ayından bu yana yüzde 300’ün üzerinde artış yaşadı ve Nisan ayında 64.400 dolarlık rekor seviyenin görülmesinin ardından fiyat yaklaşık olarak %30 geriledi.

Yükseliş Beklentileri

Ancak Tom Lee‘nin öncülüğünü yaptığı Fundstrat Global Advisors’ın finans uzmanları bunun tersini düşünüyor. Şirketin stratejisti David Grider, Bitcoin’in yakında yükseliş eğilimine geri döneceğine inanıyor ve büyük düzeltmelerin bir boğa piyasası için normal olduğuna işaret ediyor.

Grider konuyla ilgili açıklamalarında, “Geleceği bilmiyoruz, ancak olasılıkların dibe yakın olduğunu düşünüyoruz ve yatırımcıların burada “paniğe kapılarak satış” yapmasını istemiyoruz.” sözlerini kullandı.

Ayrıca finans kurumlarıyla çalışan Anchorage Digital Bank, müşterilerinin kriptolarını satmadığını ve hatta varlıklarını artırarak dipte BTC satın aldıklarını söylüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çin Finansal Kurumların ve Ödeme Firmalarının Kripto Hizmetlerini Yasakladı!

Sonraki Haber

BTC Fiyatı Şubat’tan Sonra En Düşük Seviyeleri Gördü: Bitcoin Neden Düştü? 

İlgili Haberler