Bitcoin Yatırımcılarına Güven Artıyor: Santiment Raporu

Bitcoin Haber

Zincir içi analiz firması Santiment’in raporuna göre, 1 ila 10.000 Bitcoin (BTC) tutan cüzdanlar, son altı hafta içinde birikimlerini artırdı. Bu süre zarfında, orta ve büyük ölçekli kullanıcılar tarafından 71.000’den fazla kripto para cüzdanına eklendi. Bu eklemeyle birlikte, bu grup tarafından kontrol edilen toplam arz, Ocak 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 15,2 milyona ulaştı.

Santiment ayrıca, uzun vadeli yatırımcıların genellikle ayı piyasasının düşük seviyelerini kullanarak güçlü token’ları biriktirdiğini belirtti. Bu eğilim, büyük yatırımcıları temsil edebilir, ancak bu mutlak bir gerçek değildir.

Santiment’in verileri, 0-0,1 BTC arası adreslerin 2023’ün başından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösterdi. Bu durum, Bitcoin holder’lara olan güvenin arttığını göstermektedir.

Yazı kaleme alındığında, Santiment’e göre BTC, 24 yıl önceki değerinden marjinal bir artışla 27.649,03 dolardan alınıp satıldı. Ancak, BTC’nin 28.000 doları aşan değeri kısa süreli oldu ve birkaç işlem saatinin ardından 27.000 dolar bölgesine geri döndü. Ancak, gelişmeler, Bitcoin ETF’lerinin fiyat üzerinde anlamlı bir etki yaratabileceği beklentisini yaratmıştır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yatırımcısını Zengin Eden Dev Altcoin’ler: KAS, VRA ve TRX

Sonraki Haber

Tayvan’da Kripto Varlık Düzenlemeleri İçin Yeni Yasa Tasarısı Hazırlığı

İlgili Haberler