Hareketli Günün Ardından Bitcoin (BTC) Twitter’da da Rekor Kırdı

İlayda Peker

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın büyük desteklerinin sonrasında sosyal medyada Bitcoin’in adı oldukça fazla anılmaya başladı.

Bitcoin Aramaları Artışta

Kripto veri sağlayıcısı The TIE’nin kurucu ortağı ve CEO’su Joshua Frank Cointelegraph’a verdiği röportajında, son 24 saat içerisinde bot olmayan hesaplardan Bitcoin hakkında 143.000 tweet atıldığını dile getirdi. Yeni rekor, 3 Ocak 2021’de 140.000 tweet olan eski rekoru geride bırakmış oldu.

8 Şubat’ta Tesla’nın Bitcoin satın aldığını açıklaması, fiyatları ve piyasa duyarlılığını rekor seviyelere taşıdı. Bitcoin fiyatları 9 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.000 dolar seviyelerini gördü.

Öte yandan Joshua Frank, sosyal medyadaki etkileşimin artmasının, bireysel yatırımcıların fiyat artışı hissiyatını desteklediğini belirterek şunları söyledi:

Bireysel yatırımcılığın bugün oldukça etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Twitter faaliyetlerinde, alım satım faaliyetlerinde ve kurumların dokunmadığı altcoin fiyat hareketlerinde devasa dalgalanmalar görüyoruz. Bugünün hareketliliği Elon Musk’a atfedilebilir ancak Bitcoin’in sosyal medyadaki hareketliliği tüm yıl boyunca başarısını gözler önüne serdi.

Elon Musk ve Bitcoin

Elon Musk’ın tweet’i, Twitter’ın dikkatini 8 şubat tarihinde, sabırsızlıkla beklenen CME’nin Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri lansmanından uzaklaştırmış gibi görünüyor. Joshua Frank Ethereum’un rekor seviyelerde seyreden Twitter hareketliliğinin son zamanlarda yarı yarıya düştüğünü belirtiyor:

Ethereum’un Twitter hareketliliği son zamanların en yüksek seviyelerinde seyrediyordu. Ancak 8 Şubat’ta böyle olmadı ve yarı yarıya düştü.

CME’nin Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri lansmanına giden süreç, geçen haftanın kripto akışının %80’ini gerçekleştiren ETH ile birlikte hem kurumsal, hem bireysel yatırımcıları heyecanlandırmıştı.

Hem Ethereum hem Bitcoin’in hala yükseliş eğilimlerini sürdürdükleri ve toplam kripto para piyasa hacminin de 1,4 trilyon dolara ulaştığı görülüyor.Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist, Şubat Ayında Bu Coin’lerde Büyük Artış Bekliyor

Sonraki Haber

DeFi Platformları Arasında Büyük Bir Mücadele Var

İlgili Haberler