Bitcoin Yatırımcıları Fed Toplantısını Bekliyor: Balinaların Beklentisi Ne Yönde?

Bitcoin Haber

Bitcoin, 26.500 dolar seviyesinde yerini sağlamlaştırmaya çalışırken, bu hafta piyasalar için oldukça önemli. Yatırımcılar, iki yıla yakın süre devam eden aşırı satışlardan yorulmuş durumda. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini belirleyecek önemli bir gelişme, Fed toplantısı olarak görülüyor. Yatırımcılar, Fed’in yeni faiz kararını bekliyor. Enflasyon verisi artışta ve akaryakıt fiyatlarındaki yükselişle birlikte bunun devam etmesinden endişe ediliyor.

Yılın sonuna yaklaşılırken, Bitcoin’in fiyatı çoğunlukla dar bir aralıkta hareket etti. Fakat umutlar yeniden artıyor. Bitcoin boğalarının geri döndüğüne dair işaretler mevcut. Bununla birlikte, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini etkileyebilecek önemli bir gelişme üzerinde duruluyor: Fed toplantısı.

Fed’in Çarşamba akşamı yeni faiz kararını açıklaması bekleniyor. Enflasyon verisi ve akaryakıt fiyatlarındaki yükselişle birlikte bunun devam etmesi endişe yaratıyor. Özellikle, petrol fiyatlarının 68 doların üzerine çıkması ve Rusya ve Suudi Arabistan’ın üretim kesintilerine devam kararı alması bu endişeyi arttırıyor.

Bitcoin balinaları, yani büyük miktarlarda Bitcoin tutan yatırımcılar, son düşüşe katkıda bulunmuş olsa da varlıklarını artırmaya başladı. Ancak, balinaların birikimine rağmen BTC satın alan alıcıların çoğunun hala karda olmadığı görülüyor. Bu durum, satış yapmak için fazla bir teşvik olmadığı anlamına geliyor. Yeni Bitcoin adreslerinin sayısının 2018 yılındaki zirve seviyesine ulaşması, piyasanın geleceği için umut verici bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Önümüzdeki hafta yaşanacak Fed toplantısı, piyasaların gidişatını belirleyecek önemli bir etken. Eğer Fed, aşırı sıkılaşmaya yakın bir politika izlemeye devam ederse ve petrol fiyatlarından beslenen enflasyon, beklenildiği kadar ciddiye alınmazsa, kripto para piyasasında toparlanmanın sürebileceği tahmin ediliyor. Toparlanmanın sürmesi için Fed’in yeni bir şey açıklamaması ve aşırı şahin bir duruş sergilememesi gerektiği ifade ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Beklenen Haftalık Gelişmeler

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) Önemli Bir Bölgeyi Koruyor: Beklentiler Neler?

İlgili Haberler