Bitcoin Yatırımcıları Düşüşten Etkilenmedi: BTC Pozisyonları İkiye Katlandı

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in 26.794 dolara düşmesi normalde başka bir düşüş korkusu yaratmasına rağmen, yatırımcılar bu durumdan etkilenmedi ve long BTC pozisyonlarını ikiye katladılar. Analist Ali Charts, 11 Ekim’de Bitcoin long/short oranı göstergesini kullanarak piyasadaki pozisyonların %65,33’ünün uzun olduğunu belirtti. Bu durum, traderların duyarlılığının yükselişe işaret ettiğini ve kısa vadede Bitcoin’de toparlanma beklentisinin olduğunu gösteriyor. Ancak, aynı gün Bitcoin’in long likidasyonları short pozisyonlardan daha yüksek oldu ve 14,57 milyon dolarlık long pozisyonlar piyasadan silindi.

Dört saatlik Bitcoin/USD grafiği, boğalar ve ayılar arasında açık bir rekabet olduğunu gösteriyor. Ancak birikim/dağıtım (A/D) satırı 3,275 milyona yükseldi. A/D, bir token arz ve talebini ölçer ve genelde yükselen bir A/D fiyat artışını teyit eder. Göstergedeki artış Bitcoin için satın alma baskısını gösterebilir.

Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 27.000 doların üzerinde el değiştirmesi ihtimali var. Bu durum, Bollinger Bantları (BB) tarafından da güçlendirildi. BB genişlediğinde fiyatlarda ciddi volatilite yaşanma ihtimali var. Ancak birikimin dağıtımı geride bırakmaya devam etmesi halinde bu durum yalnızca yukarı yönde olabilir.

Zincir üstü perspektiften bakıldığında yoğun bir birikimin olduğu da görülüyor. Bu durumu değerlendirmek için kullanılan bir ölçüm, adreslerin Bitcoin bakiyesidir. Bu metrik, Bitcoin sahiplerinin portföylerinde bulunan miktar olarak tanımlanıyor.

Son olarak, 1 ile 100.000 arasında token bulunduran adreslerin bakiyesi son zamanlarda artıyor. Eğer bu artış devam ederse, long pozisyona sahip yatırımcılar sonunda kar edebilir. Bu durum, Bitcoin yatırımcılarının düşüşlerden etkilenmediğini ve BTC pozisyonlarını ikiye katladığını göstermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Yatırımcıları İçin Büyük Gün: GBTC Kararına İtiraz ve Genesis’in Zor Durumu

Sonraki Haber

Stellar Lumens (XLM) Fiyatı: Düşüş Eğilimi ve Destek Seviyeleri

İlgili Haberler