Bitcoin (BTC) Fiyatında Artış Devam Edecek Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para biriminin fiyatı 20 Ekim’de 66.998 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir konsolidasyon dönemine girdi. Bitcoin fiyatı yaşanan bir satış dalgası ile 60.000dolarlık seviyelere kadar geriledi.

Bitcoin Artışı Devam Edecek Mi?

Mevcut fiyat hareketi, büyük ölçüde ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin (BITO) piyasaya sürülmesi ve ardından Valkyrie Bitcoin Strategy fonunun (BTF) piyasaya sürülmesi ile yaşandı. Kripto piyasası istihbarat firması Decentrader Bitcoin için zirvenin görüldüğüne dair endişelere yanıt olarak Bitcoin’in daha önce de zirveler gördüğünü ancak her seferinde yeni bir ATH için harekete geçtiğini ifade etti.

Firmanın analizine göre mevcut Bitcoin fraktal paterni, “Momentum korunabilirse Bitcoin için bir sonraki büyük durağın 72.000 dolar olacağını, bundan sonra da yaklaşık 88.000 doların yeni hedef olacağını” öne sürüyor.

Decentrader, son birkaç gün içinde görülen türev fonlamadaki artışın, Bitcoin’in daha derin bir düzeltme yapmayacağını gösterdiğini ifade ediyor. Dolayısıyla bir süre konsolidasyon devam etse de firmaya göre Bitcoin başka bir yükseliş hamlesi yapacak.

Hafta sonu Bitcoin’in ilk olarak 65.000 dolara doğru harekete geçmesi ve sonrasında 66.800 dolara doğru yükseleceği ifade ediliyor.

Bitcoin ve Altın

Finansal analistler tarafından yapılan popüler karşılaştırmalardan biri, bir Bitcoin borsada işlem gören fonun (ETF) piyasaya sürülmesinin, ilk altın ETF‘nin piyasaya sürülmesiyle alakalı.

Bloomberg Intelligence’a göre, “yeni ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’i için güçlü girişler; bastırılmış talebi ve spreadleri ve baskı volatilitesini daraltması muhtemel olan arbitraj fırsatlarını hedefleyen nicel yatırımcıları gösteriyor.”

Bloomberg Intelligence bu noktada yaptığı açıklamalarda, Bitcoin altın gibi işlem göreceğini düşündüklerin dile getirdi.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

JPMorgan Uyarıyor! Dogecoin ve Robinhood Yatırımcıları Dikkat!

Sonraki Haber

1,67 Milyon Dolarlık İki Büyük Bitcoin (BTC) İşlemi Gerçekleşti!

İlgili Haberler