Bitcoin ve Stellar (XLM) Coin’in Mevcut Durumu ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 27.500 dolar seviyesinde seyrediyor ve kripto paraların toplam değeri 1,09 trilyon dolar seviyesinde. Stellar (XLM) Coin’in fiyatı ise 0,1126 dolar seviyesinde bulunuyor. Uzun vadeli yatay destek alanı ve azalan direnç trend çizgisi arasındaki kesişim noktasına yakın bu seviye, XLM Coin’in fiyatını belirleyen önemli unsurlardan biri.

Günlük grafikte, XLM Coin fiyatı 13 Temmuz’da azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü ve yaklaşık bir ay sonra 0,105 dolar seviyesine geriledi. Ancak bunun ardından gelen sıçramaya rağmen XLM Coin boğaları, trend çizgisinden çıkamadı ve düşüş devam etti.

XLM Coin, 0,110 dolarlık yatay destek alanında işlem görüyor. Bu seviye, ikinci çeyrekten bu yana hem destek hem direnç olarak hareket ettiği için önemli. Ayrıca azalan direnç trend çizgisi ile birleştiğinde azalan üçgen formasyonu oluşuyor, bu da fiyatın aylardır devam eden ralli hamlelerinin sonuna işaret ediyor olabilir.

Bitcoin fiyatındaki muhtemel düşüş ve alçalan üçgen formasyonu, XLM Coin’in yakın zamanda düşüş yaşayabileceğini gösteriyor. Eğer 0,11 dolarlık kilit bölge altında kapanışlar olursa, düşüş ivme kazanabilir ve 0,076 dolarlık yatay destek alanı test edilebilir.

Yükseliş hissiyatının geri dönmesi içinse trend çizgisinden bir kırılma görülmesi gerekiyor. Bu durumda 0,14 dolarlık bir yükseliş mümkün olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, kripto para birimlerinin volatilitesi nedeniyle her zaman risk taşıdığı ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak işlem yapmaları gerektiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Güney Kore Merkez Bankası, CBDC Pilot Projesini Başlatıyor

Sonraki Haber

2032 Yılında Blockchain Finans Piyasası 79,3 Milyar Dolar Olacak

İlgili Haberler