Bu Seviye Bitcoin’in Yönünü Belirleyecek

İlayda Peker

Geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi 12.000 dolar seviyesinde güçlü bir reddedilme ile karşılaştı ve düşüşün nereye akdar devam edeceği konusu endişelere sebep oldu. Ancak analistler bu reddedilmeye rağmen Bitcoin (BTC) fiyatı konusunda oldukça iyimser.

Bitcoin Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden “Smokey” Twitter üzerinden BTC fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, BTC’nin geçtiğimiz hafta 11.400 doları gördükten sonra artış sinyalleri vermeye başladığını ve 3 teknik göstergenin de bunu desteklediğini ifade etti.

Smokey konuyla ilgili açıklamalarında, Bitcoin’in yeni bir grafik oluşturduğunu ve günlük görünümünün oldukça iyi olduğunu dile getirdi. Bunlara ek olarak farklı bir tweet’inde Smokey, Bitcoin’in destek seviyesinden çok temiz bir şekilde artışa geçtiğini ve bunun yakında boğa koşusunun başlayacağı anlamına geldiğini ekledi.

BTC fiyatı ile ilgili pozitif düşüncelere sahip olan tek analist Smokey değil. Twitter’da “UB” olarak bilinen bir analist de Bitcoin’in önemli destek seviyelerini koruduğunu ve bu sebeple 12.000 doların yakın zamanda yeniden test edilebileceğini dile getirdi. Analiste göre önümüzdeki bir ya da iki hafta içinde Bitcoin’in 12.000 dolar bandında karşılaşacağı tepki lider kripto para biriminin hangi yöne gideceğini belirleyecek.

Bitcoin ve Diğer Piyasalar

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin her ne kadar kendi başına hareket ediyor gibi görünse de aslında geleneksel piyasalarla bağlantılı fiyat hareketleri sergiliyor. Yapılan açıklamalarda, Bitcoin’in özellikle Altınla birlikte hareket ettiği ve ABD doları ile ters korelasyon içinde olduğu belirtiliyor.

Analistlere göre eğer dolar artışa geçerse Bitcoin artış ivmesinin bir kısmını kaybedebilir. Aslında 12.000 dolar bandında karşılaşılan reddedilme de geçen hafta dolarda yaşanan artışa bağlanmıştı.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Olumlu Haber Ethereum Fiyatına Nasıl Yansır?

Sonraki Haber

XRP Yükselişe Hazır: Hedefte 1 Dolar Var!

İlgili Haberler