Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Son Durum: Değer Kayıpları ve Yükselişler

Bitcoin Haber

Son 24 saatte Bitcoin (BTC) yüzde 4’ten fazla değer kaybederek 26.100 doların altına düştü. Bu düşüş, kripto para piyasasının geneli üzerinde olumsuz bir etki yaratarak, piyasanın toplam değerini CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,05 trilyon dolara çekti. Bu değer kaybı, Salı günü Grayscale’in SEC davasını kazanmasının ardından başlayan yükseliş ivmesinin durmasına neden oldu.

Bitcoin’in değer kaybının etkisiyle, piyasa değeri yüksek olan birçok kripto para birimi de çeşitli oranlarda değer kaybı yaşadı. Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite de önemli ölçüde arttı. Coinglass verilerine göre, son 24 saatte kripto para piyasasında ortalama 120 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto para piyasası genelinde düşüş trendi yaşanırken, bazı kripto paralar değer kayıplarını daha da artırdı. Ethereum 1645 dolar, BNB 214 dolar, XRP 0,5 dolar, Cardano 0,25 dolar, Dogecoin 0,064 dolar ve Solana 19,8 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, KuCoin Token (KCS), Stacks (STX), Fantom (FTM) ve Optimism (OP) en çok değer kaybedenler oldu.

Ancak Bitcoin ve genel piyasa düşüş trendine rağmen, bazı kripto para birimleri gün içinde değerlerini artırmayı başardı. Toncoin (TON), THORChain (RUNE), Maker (MKR), TRON (TRX) son değer artışları ile birlikte piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında en çok yükselenler oldu. Bu durum, kripto para piyasasının dinamik yapısını ve hızlı değişimleri bir kez daha gözler önüne serdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’su, Uniswap’ın Başarısını Övdü ve DeFi’nin Potansiyelini Vurguladı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 23.000 Doları İşaret Ediyor

İlgili Haberler