2023’teki Bitcoin Rallisini Bilen Analist: “Gerçek BTC Hareketi Daha Gelmedi”

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in bu ayki yükselişini doğru tahmin eden popüler analist, kripto kralının yılbaşından bugüne yaklaşık %38’lik artışına rağmen BTC’nin hala daha yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söylüyor.

Sermaye Akışı

Anonim analist DonAlt, 456.500 Twitter takipçisine bu ayın sonuna doğru BTC’nin yüksek zaman dilimi (HTF) yatırımcılarından yeni bir sermaye akışı görebileceğini söylüyor:

Bu rallinin en iyi yanı HTF’lerin hala düşüş eğiliminde olması. Bu aylık dönem kapandığında, aylık dönem nihayet yükselişe geçecek. Yani teknik olarak HTF’ciler iki hafta içinde gelmeye başlayacak ve şu ana kadar elimizdeki tek şey ön koşu ve asıl hamle henüz gelmedi.

Yatırımcının grafiğine bakıldığında, 20.000 $’ın üzerinde bir aylık kapanış Bitcoin için yüksek zaman dilimi yükselişidir. BTC’nin ayı yükselişle tamamlaması halinde, DonAlt’ın ilk yüksek zaman dilimi dirençleri önce 35.000 $ ve ardından 58.800 $ civarında olacak.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC 22,795$’dan el değiştiriyor.

Short Pozisyonlar

DonAlt’a göre, ayılar Bitcoin’de short pozisyonları bırakana kadar Bitcoin yükselmeye devam edecek:

Bu ralli için benim anlatımım, temelde ayıların 20.000 doların altında short pozisyon açmayı geciktirmesiyle beslenen sermaye acısını bir kenara bırakmak. Bu anlatı, zirveye yaklaşana kadar geri çekilmelere gerçekten izin vermiyor. Bu yüzden en iyi tahminim, yalnızca ayılar satın alana kadar yukarı, sonra da bir süreliğine aşağı.

Kripto stratejisti ayrıca Bitcoin’in 20.000 $’ın üzerindeki mevcut rallisinin BTC’nin 69.000 $’daki zirvesine benzediğine dikkat çekiyor. DonAlt, her iki durumda da Bitcoin’in yanlış koparma kurulumları bastığını söylüyor:

Üst ve alt kısım aynı model.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Boğalar Başka Bir Ralliyi Hedeflerken Ethereum Fiyatında Son Durum

Sonraki Haber

Cardano’da Son Gelişmeler Dikkat Çekiyor!

İlgili Haberler