Bitcoin ve Dogecoin’den Yatırımcılara Önemli Uyarı: Kripto Paralarınızı Borsalardan Çekin!

Bitcoin Haber

Blockstream’in CSO’su ve Pixelmatic’in CEO’su Samson Mow, Twitter hesabından Bitcoin yatırımcılarına bir uyarıda bulundu. Mow, Bitcoin sahiplerine, kripto paralarını kripto para borsaları gibi güvensiz platformlardan çekip kendi soğuk cüzdanlarında saklamalarını tavsiye etti. Mow, bu şekilde Bitcoin’lerin yatırımcılarının kontrolünde olacağını belirtti.

Dogecoin ekibi de benzer bir uyarıda bulunarak, merkezi kripto para borsalarının ve merkeziyetsiz finansın şüpheli faaliyetlere ve gölgeli davranışlara sahip olduğunu ifade etti. Bu platformların, kullanıcılarını farkında olmadan yasa dışı veya tartışmalı sosyopolitik veya suç planlarının finansmanına maruz bırakabilecekleri risklere dikkat çektiklerini belirtti.

Dogecoin ekibi, yatırımcılara Dogecoin’lerini kripto para borsalarından çekmelerini ve Trezor, Coinbase Wallet gibi kendi kendine saklama cüzdanlarında veya merkeziyetsiz kripto para borsalarında saklamalarını önerdi.

Bitcoin, son günlerde yüzde 4,19’luk bir değer kaybı yaşadı. Bu düşüşün arkasındaki ana etkenlerden biri, madencilerin Bitcoin’lerini yüksek oranda satışa çıkarması olarak görülüyor.

Nisan ayından bu yana madenciler, toplamda 20 bin Bitcoin ile en büyük satışı bu hafta gerçekleştirdi. Piyasa analistleri, madencilerin işletme maliyetlerini karşılamak için Bitcoin satmaya başladıklarını belirtiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Yatırımcıları İçin Olası Tehlikeler

Sonraki Haber

Japonya’da Yeni Kripto Para Projesi DCJPY’nin Whitepaper’ı Yayınlandı

İlgili Haberler