Milyarder Girişimci Elon Musk: “Dogecoin, Şu Ana Kadar Gördüğüm En İyi Varlık”

Mert Bahçe

Milyarder girişimci Elon Musk, Lex Fridman ile kaydettiği yakın tarihli bir podcast’te, Dogecoin hakkında iddialı açıklamalarda bulundu. Bitcoin ve Dogecoin’i karşılaştıran Musk, kripto topluluğunun anlam veremediği demeçler dile getirdi.

Bitcoin Komik Bir Şekilde Çok Yavaş

Tesla CEO’su Elon Musk, lider Bitcoin ile şaka kripto para Dogecoin’i karşılaştırarak arasında seçim yaptı. Musk, Dogecoin’i tercih ederken Fridman’a argümanını sundu. Milyarder isim, lider kripto para birimine kıyasla Dogecoin’in daha yüksek işlem hacmine ve çok daha düşük işlem ücretine sahip olduğunu vurguladı. Çok yüksek işlem maliyeti nedeniyle Bitcoin’i çoğu şey için etkin bir şekilde kullanılamayacağını belirten Musk bunun yüksek bir hacime bile ölçekleklenemeyeceğini aktardı.

Başarılı iş insanı, Bitcoin işlem hızının 2021’de veya bundan on yıl sonrasında bile komik derecede düşük olduğunu kaydetti. Ancak Musk, 2008’de internet bağlantılerının hızı şimdikinden çok daha kötüyken küçük Bitcoin blok boyutunun ve uzun senkronizasyon süresinin mantıklı olduğunu itiraf etti.

Bitcoin Harcama Konusunda İsteksizlik Var

Elon Musk, bir kripto paranın artan kıtlık nedeniyle belirli bir süre boyunca değerinin artması bekleniyorsa insanların kesinlikle onu harcama konusunda isteksiz olacağını ve hodl mantığını tercih edeceğine inanıyor. Bununla birlikte ona göre zaman içinde meydana gelen bir kripto varlığın seyreltilmesi bu para biriminin normal ödeme yöntemi olarak kullanılması ihtimalini daha yüksek görüyor. Musk’ın, Dogecoin’i gördüğü her şeyden daha iyi gördüğü nokta burasıydı. 13 Aralık’ta Musk, Time Magazine tarafından Yılın Kişisi ilan edildi.

Dogecoin, Tesla İçin Doğru Seçenek Mi?

Tesla, Bitcoin ödemelerini çevresel kaygılar nedeniyle askıya alarak kripto endüstrisini şaşkına çevirmişti. Twitter’da birçok kişi Dogecoin’in Bitcoin ile aynı şekilde PoW konsensüs algoritması üzerinde çalıştığına dikkat çekti. Bu nedenle her anlamda Dogecoin madenciliği BTC kadar enerji tüketiyor.

Elektrikli araç devi, bazı ürünlerinde Dogecoin’i ödeme sistemine entegre ettiğini açıkladı. Bunun nasıl gittiğini görmek istediğini söyleyen Musk, deney için olumlu bir çerçeve çizdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Piyasa Hakimiyetindeki Düşüş Altcoin Rallisinin Habercisi Mi?

Sonraki Haber

2021 Yılının En İyi Performans Gösteren Altcoin’i Hangisi?

İlgili Haberler