Bitcoin ve Dogecoin: Eylül Ayı Beklentileri ve Analizler

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, 27.800 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıkmakta zorlanırken, yükseliş için 28.800 dolarlık kapanışlar gerekiyor. Meme coinlerin kralı Dogecoin ise Eylül ayına hazırlanıyor. Dogecoin’in iki seçeneği var; ya Bitcoin’in izini takip edecek ya da sürpriz bir haberle kendi yolunu çizecek. Önümüzdeki dönemde yatırımcıları neler bekliyor olabilir?

Ödeme lisanslarını genişleten Twitter, son lisansının kripto para hizmetlerine zemin hazırlayacağını belirtti. Ancak bu durum, beklenen kalıcı sonucu doğurmadı. Kripto paraların içinde bulunduğu düzenleyici belirsizlik dönemi, Elon Musk gibi bir çılgını bile korkutabilecek cinsten. Şirketin kripto ödemeleri konusunda somut adımlar atmayışı veya takvim açıklamaması da bu belirsizlikten kaynaklanıyor.

Dogecoin’in Eylül ayında kalıcı bir yükselişe geçemeyeceği düşünülüyor. Bitcoin’in Eylül aylarında sürekli düşüşler yaşaması ve SEC’in son kararı temyize götürme ihtimali, Dogecoin için harika bir dönem olmayabileceğini gösteriyor. Özellikle Türkiye’de yoğun ilgi gören DOGE fiyatı, uzun süredir alışık olduğumuz günlükte yüzde 20’yi aşan mumlardan uzak.

DOGE fiyatı 1,76 TL’den alıcı buluyor ve Türkiye’deki yerel borsalardaki kümülatif hacim 172 milyon dolar civarında. Ancak, fiyat kanalının tavan çizgisini aşmakta zorlanıyor. Kısa vadede 0,063 dolar üstü kapanışlar toparlanmanın devam etme potansiyelini gösteriyor.

Eğer tavan çizgisi kırılırsa 0,0772 dolar bölgesine doğru yeni bir yükseliş başlayabilir. Ancak, taban desteğin kaybedilmesi durumunda, 0,055 dolar desteğinin bu yıl üçüncü kez kırılmak için denendiği görülebilir. Bu durum, genellikle aşağı yönde kırılmaya işaret eder. Önümüzdeki dönemde Bitcoin ve Dogecoin fiyatlarındaki hareketleri yakından izlemek gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ETF Onay İhtimali %75’e Yükseldi: Bloomberg Analistleri

Sonraki Haber

SEC Karşısında Bitcoin ETF Onayının Yolu Açıldı: 4 Uzmanın Yorumları

İlgili Haberler