Bitcoin (BTC) Fiyatında Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

İlayda Peker

Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta yaşanan büyük geri çekilme sonrasında dün de günü düşüş grafikleri ile geçirdi. Ancak tam bir hafta önceki 9.000 dolarlık düşüşün ardından bugün piyasada bir miktar toparlanma olduğu görülüyor. Her ne kadar boğalar kontrolü ele alamamış olsalar da boğaların güç kazandıkları ifade edilebilir.

Bitcoin Fiyatında Önemli Seviyeler

Bitcoin (BTC) bugün 45.000 dolarlık önemli seviyeyi elinde tutmak için önemli bir çaba sarf ediyor ve bu seviyenin bir deliğe dönüşmesi ile birlikte yeniden yukarı yönlü grafiklerin görüleceği düşünülüyor.

45.000 dolarlık desteğin elde tutulması ise 46.000 dolara doğru hızlı bir yükselişi tetikleyebilir. 46.000 doların üzerinde dört saatlik bir kapanış da lider kriptonun 47.000 dolarlık önemli dirence doğru harekete geçmesini sağlayabilir.

Bitcoin’de Düşüş Senaryosu

Boğaların yeniden güç kaybetmesi BTC’de yeni bir düşüşün başlamasına sebep olabilir. Bu noktada BTC için ilk önemli destek 43.000 dolar ve ardından kilit direnç 42.00 dolar bandında yer alabilir.

Bitcoin fiyatının 42.000 dolar altına sarkması ise bir başka ciddi düşüşe sebep olabilir. Bu durumda BTC fiyatı uzun zamandır görmediği seviyeler olan 40.000 dolar altını görebilir. Dolayısıyla yatırımcıların temkinli davranmasında ve stoplu işlemler yapmasında fayda var.


Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Litecoin Kurucusu: Walmart Haberi Karşısında Ben de Şaşkınlığa Uğradım!

Sonraki Haber

Piyasa Toparlanıyor: Ethereum’da (ETH) Yükseliş Beklentileri Artıyor!

İlgili Haberler