Barry Silbert: “Dogecoin (DOGE) 37 Milyar Dolarlık Değeri Hak Etmiyor”

İlayda Peker

Dogecoin her ne kadar 2021 yılına damga vuran kripto para birimleri arasında yer alsa da çok sayıda önemli isim Dogecoin’i (DOGE) ciddi bir şekilde eleştiriyor. Daha önce de DOGE ile ilgili eleştirilerde bulunan Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’ın bu sefer bir adım daha ileri gittiği görülüyor.

DOGE Değerini Haketmiyor Mu?

“Shibetoshi Nakamoto” takma adı ile Twitter’da yer alan ve şaka coin’in kurucu ortaklarından olan Billy Markus’a verdiği yanıtta Silbert, Dogecoin’in gerçek değerinin 37 milyar dolar olmadığını dile getirdi.

Silbert,Dogecoin’in değerinin herhangi bir fayda yerine ortak bir inançtan geldiğine inandığını ifade ediyor. Silbert konuyla ilgili açıklamasında, “DOGE’un zamanla nasıl bir hale gelebileceğini görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor. Kesinlikle bir yere gitmiyor ve en tutkulu topluluklardan birine sahip. Ama 37 milyar dolar değerinde değil. Üzgünüm.” sözlerini kullanıyor.

Dogecoin’in Değeri

Dogecoin, yaşadığı fiyat artışları sırasında piyasa değerini 90 milyar doların üzerine çıkarmıştı.

Buna ek olarak Silbert 8 Mayıs’ta yaptığı açıklamalarda, Dogecoin’de short pozisyon açtığını ve Bitcoin’e geçiş yaptığını dile getirmişti. Tesla CEO’su Elon Musk ise aynı gün “Saturday Night Live”a ev sahipliği yaptı ve Dogecoin’in fiyatı yüzde 30’un üzerinde değer kazandı.

Öte yandan Silbert her ne kadar Dogecoin’in ciddi bir eleştirmeni olsa da kripto para birimi tutkulu bir topluluğa sahip olduğu için kalıcı hale geldiğini dile getiriyor.

Bunlara ek olarak genel piyasa düşüşü ile birlikte ciddi değer kaybeden Dogecoin şu anda 0,29 dolardan işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) Fiyatı Yeniden Harekete Geçti: ADA’yı Ne Hareketlendirdi?

Sonraki Haber

Dijital Yuan Ethereum (ETH) Blockchain’inde Çalışabilir

İlgili Haberler