Bitcoin ve Altcoin’lerin Yükselişini Tetikleyebilecek 7 Faktör

Bitcoin Haber

Fed’in faizin yüksek seviyelerde kalabileceğini ima etmesi kripto para piyasasını da etkiledi. Bu durum sonucunda S&P 500 hisse senedi endeksi ve Nasdaq düşerken, Bitcoin fiyatı geçen haftaki seviyesini koruyarak göreceli güç gösterdi. Zincir üzeri analiz şirketi IntoTheBlock, Bitcoin’in hisse senedi piyasasına kıyasla üstün performansı olduğunu belirtti.

Bitcoin ve başlıca altcoin’lerin destek seviyelerinin üzerinde kalması cesaret verici bir işaret. IntoTheBlock, Bitcoin’in fiyatındaki düşüşün derinleşmeden güç göstermesinin sebeplerinden birinin, ABD dolarıyla korelasyonunun sıfır seviyesine yaklaşması olduğunu belirtti. Ayrıca, Bitcoin yatırımcılarının bir spot Bitcoin ETF’nin onaylanacağı umuduyla satış yapmaktan kaçındığı belirtildi.

IntoTheBlock, bir dönemin en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un kullanıcılarına tazminat ödeme planını ertelemesinin, beklenen satış baskısını ertelediğini belirtti. Bitcoin’in sektördeki hakimiyetinin artıyor olması ve pazar payının yüzde 50 seviyesini geçmesi de diğer önemli faktörler arasında.

Bitcoin’in piyasa değerinin Ethereum’un piyasa değerine oranı bu hafta yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in istikrarlı fiyat hareketinin altında yatan bir diğer faktör ise HODL’erların sakin kalması.

HODL’erlar, zayıf piyasa ortamında da Bitcoin biriktirmeye devam etti. HODL’erların elindeki toplam BTC miktarı, dolaşımdaki BTC arzının yüzde 69’una ulaştı. IntoTheBlock, kötüleşen makro ortamda Bitcoin’in üstün performansının ne kadar süreceği belirsiz olsa da, eğilimin genel olarak Bitcoin için bir yükseliş döngüsünün yaklaşmakta olabileceğine işaret etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Anthony Scaramucci’den Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Tahminler

Sonraki Haber

Coinbase, İspanya’da Düzenleyici Onay Aldı: Kripto Şirketler, Avrupa Aktivitelerini Genişletiyor

İlgili Haberler