Binance Coin, Bitcoin’in Ateşleyicisi Olabilir Mi?

İlayda Peker

Binance Coin (BNB) fiyatı USD karşısında 20.50 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bulunuyor ve yükseliş eğilimi kazanıyor gibi görünüyor. Bitcoin 9.000 doların üzerinde kalırsa BNB de artış eğilimine devam edebilir…

Binance Coin (BNB) Fiyat Artışı

Kripto para borsası Binance’in token’ı olan Binance Coin (BNB) son birkaç gündür 19 ve 20 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde seyrediyor. BNB fiyatı 20 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmayı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kendine yer bulmayı başardı.

Şubat ayında 27 dolara kadar yükselen fiyat, piyasada yaşanan düşüşlerle 17 dolara kadar geriledi. Ancak sonrasında toparlanmaya başlayan BNB bu düzeltme hareketini telafi etti ve 20 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarak 22 dolar sınırına dayandı.

Grafikleri yorumlayan analistlere göre BNB boğaları bugün 21.50 dolar sınırındaki dirençle mücadele ediyor gibi görünüyor.

Bunun yanında fiyatın geri çekilme yaşadığı 17 dolar seviyesi de güçlü bir direnç noktası olarak değerlendiriliyordu ancak BNB bu aşamayı kolaylıkla geride bırakabildi. Eğer 21.50 dolarlık direnç seviyesi kırılırsa daha büyük yükselişler gelebilir. Analistlere göre bu yükseliş öncelikle 23 dolar seviyesine bir sıçramayla gerçekleşebilir.

BNB ve BTC İlişkisi

Eğer Binance Coin 21.20 doların üzerinde kalmayı başarabilirse bu lider kripto para birimi Bitcoin’i de etkileyebilir ve BTC fiyatı 9.340 dolara doğru istikrarlı bir artışa geçebilir.

Ancak bunların yanında BNB’nin düşüş yaşaması da tabii ki olası bir seçenek. Eğer 21.50 dolar aşılamaz ve düşüş başlarsa ilk destek seviyesinin 20 dolar noktası olacağı ifade ediliyor.

BNB fiyatı bu destek noktasında da tutunmayı başaramazsa 18.80 dolara kadar geri çekilme yaşanabilir…

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da Önce Bir Dip Sonra Ralli Görülebilir

Sonraki Haber

Dünya Borsaları Düşüyor, Altın ve Bitcoin Gücünü Koruyor!

İlgili Haberler