Bitcoin ve Altcoinlerde Yeni Düşüşler Bekleniyor

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatındaki yükseliş kısa sürdü ve şu anda 25.500 dolar seviyesinde seyrediyor. Bu durumda, birçok altcoinde daha büyük kayıplar görülebilir. Kripto analisti Ali Martinez, Chainlink (LINK) adlı altcoinin mevcut fiyatından %50’ye kadar düşebileceğini belirtti. Martinez’e göre, LINK’in 5 dolarlık destek seviyesinin altına inmesi durumunda, 4 veya 3 dolara kadar düşebilir.

Analiste göre, 19 Mayıs’tan bu yana LINK’te en az 1 milyon dolarlık balina işlemleri Temmuz sonunda günlük yaklaşık 20’ye ulaştı. Ancak Ağustos sonunda işlemler 10’un altına düştü ve 31 Ağustos’ta neredeyse sıfırlandı.

Altcoinlerin yeni ATL seviyelerine ulaşması durumunda, LINK Coin’in düşmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak, Bitcoin fiyatı düşerse, piyasada büyük satışlar yaşanabilir. Bu durumda Bitcoin’in %10’luk bir düşüş yaşaması mümkün olabilir.

BTC fiyatı, yazının hazırlandığı sırada, Martinez’in dikkat çektiği destek bölgesine yakın seyrediyordu. Birçok uzmana göre, Bitcoin fiyatı 23.500 ve 22.000 dolara kadar düşebilir. Bu durum, Bitcoin fiyatının 28.000 doları aştığı sırada da dile getirilmişti.

Son olarak, analist Ethereum (ETH) layer2 çözümlerinden Optimism’in ayı bayrağı formasyonunda işlem gördüğünü belirtti. Eğer bu formasyon doğru çalışırsa, OP Token fiyatının 0,71 dolara kadar sert bir düşüş yaşayabileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum ve Ripple’da Beklenen Düzeltmeler ve Olası Senaryolar

Sonraki Haber

XRP Ledger’a Akıllı Sözleşme Özelliği Getiren Evernode, Airdrop Anlık Görüntüsünü Tamamladı

İlgili Haberler