Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüş Beklentisi: Kurumsal Yatırımcılar Ne Düşünüyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatının yeni günlük dibine ulaşmaya hazırlandığı bir dönemde, altcoinler de büyük kayıplar yaşamaya başladı. Kripto yatırım ürünlerinde geçen hafta 59 milyon dolarlık çıkış gözlemlendi. Bu, dört hafta üst üste çıkışların yaşandığına ve toplamda 294 milyon dolarlık çıkışın olduğuna işaret ediyor. CoinShares raporu, bu durumun kripto düzenlemelerine ilişkin endişeler ve doların son dönemdeki gücü nedeniyle olduğunu belirtiyor. Ayrıca, işlem hacimlerinin bir önceki haftaya kıyasla %73 düşerek 754 milyon dolara indiği belirtiliyor.

Bitcoin, geçen hafta 69 milyon dolarlık çıkışla en fazla zararı görürken, short-BTC fonları Mart 2023’ten bu yana en büyük girişleri gördü. Bu durum, önümüzdeki günlerde kurumsal yatırımcıların büyük bir düşüş beklediğini gösteriyor. Ethereum ise 4,8 milyon dolarlık çıkış yaşadı ve böylece yılbaşından bu yana çıkışlar 108 milyon dolara ulaştı.

XRP, geçtiğimiz hafta toplam 0,7 milyon ABD doları tutarında giriş gördü. Bu durum XRP Coin’i istisnalar arasına dahil ediyor. Ancak genel piyasa düşüşü, XRP’de de satıcıları devreye sokacak gibi görünüyor.

Geçen hafta blockchain şirketlerinin hisse senetleri de bu satış dalgasından etkilendi ve 10,8 milyon dolarlık çıkışlar yaşandı. Bitcoin yazının hazırlandığı sırada 25.130 dolara kadar düşmüştü.

Burada yer alan bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını ve kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığını unutmamak gerekiyor. Yatırımcıların, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri öneriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Finansal Gücünü Koruyor ve FTX ile Karşılaştırılamaz

Sonraki Haber

Ethereum İçin Büyük Düşüş Tahmini: Fiyat 400 Dolara Kadar Gerileyebilir

İlgili Haberler