Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 3/04/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftalardır etkili olan düşüş havasından sonunda çıkmayı başardı ve fiyat üst üste iki gün boyunca önemli yükselişler elde etti. BTC/USD işlem çifti 2 Nisan akşamında ani bir yükseliş ile beraber 7.200 dolara kadar çıkarak aslında yatırımcılara resmen asıl yükselişin fragmanını izletti.

Uzmanların Bitcoin Yorumları 2020

Teknik analiz tarafına bakıldığında birçok şeyin aslında 7.000 dolar seviyesine bağlı olduğu görülüyor. 7.000 dolar teknik bir direnç olmasa da yatırımcıların gözünde psikolojik bir nokta olarak öne çıkıyor. 7.000 doların üzerinde günlük bir kapanış yaşanır ve fiyat burada kalmayı başarabilirse, BTC gerçekten de ciddi bir yükseliş trendine giriş yapabilir. BTC’nin dünkü yükselişi bu konuda umut verse de henüz uzun süreli bir kapanış görülmedi.

BTC/USD işlem çiftinin 60 dakikalık grafiğine bakıldığında fiyatın satış baskısı nedeniyle yeniden 6.900 dolar seviyelerine düştüğü görülüyor. 6.800 dolar seviyelerinde oluşan takoz formasyonu ise BTC’nin birkaç gün daha bu seviyelerde kalmasına yol açacaktır. Boğalar eğer takozu üçgen formasyonuna çevirebilmeyi başarırlarsa, fiyat sıradaki direnç olan 7.280 doları zorlamaya başlar.

BTC Yorum Güncel

Buna rağmen Bitcoin’in sadece yükseliş değil aynı zamanda düşüş olasılığına da sahip olduğu görülüyor. 7.000 doların birkaç kere test edilmesinden sonra burada bir kapanış elde edilememesi boğaları bir daha yakın bir zamanda harekete geçemeyecek kadar yorabilir. Satış baskısının da artması sıradaki destek olan 6.730 dolara kadar sert bir gerilemeyi beraberinde getirecektir.

RSI şu an için negatif bir bölgede ve BTC’nin özellikle bu haftalık kapanış mumu birçok şeyi belirleyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tecrübeli Analist Mati Greenspan’in Favori Dört Kripto Para Birimi

Sonraki Haber

Stop Limit Nedir?

İlgili Haberler