Bitcoin Piyasasında Heyecan Verici Hareketlilik

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, 26.000 doların üzerine çıktı ancak 26.800 dolar seviyesini geçemedi. Bu durumda dahi bazı veriler heyecan verici görünüyor ve kripto piyasalarında yüksek volatilite olasılığını artırıyor. Bitcoin türev piyasalarında son iki haftada 1 Eylül ve 15 Eylül tarihleri arasında BTC‘nin Açık Faiz fiyatı 640 milyon dolar artış gösterdi. Bu durum, TÜFE, Fed ve FTX varlıklarının satışı endişesi gibi unsurların ortasında belirginleşti.

Açık faiz, türev piyasalarındaki güncel aktif sözleşmelerin değerini yansıtır ve buradaki artış, pozisyonların arttığı anlamına gelir. Bu ay Bitcoin yatırımcıları, 13.000 BTC’yi kripto borsalarından çektiler. Bu çıkışların yaklaşık 6.000’i, TÜFE verilerinin 13 Eylül’de yayınlanmasının ardından gerçekleşti.

Açık faizin artması ve borsalardan çıkışların devam etmesi, yükselişe inanan yatırımcıların geri döndüğüne işaret edebilir ve fiyatı toparlanabilir. Bitcoin fiyatının geniş kripto piyasa momentumunda yükselişe geçmesi durumunda daha fazla kazanç elde edebileceği görülüyor. Ancak, 28.750 dolarlık satış duvarının büyük bir engel oluşturabileceği belirtiliyor.

Bitcoin yatırımcılarına bakıldığında, ortalama 28.750 dolardan 5,76 milyon adres, 2,45 milyon BTC tutuyor. Bu durum, fiyatın bu seviyede zorlu bir dirençle karşılaşabileceği anlamına geliyor. Fiyatın bir süredir 26.400 dolar üzerinde istikrar kazandığı ve son kötü haberlere rağmen daha derin düşüşler yaşanmadığı görülüyor.

Fed’in önümüzdeki yılın ikinci yarısında faiz indirimlerine başlamayı planladığı ve bu durumun gecikmemesi gerektiği ifade ediliyor. Eğer Fed, beklenmedik bir şekilde Çarşamba akşamı faiz tavanını ilan ederse, durum hızla boğalar lehine ilerleyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Halving Süreci ve Beklentiler: Analistten Parabolik Yükseliş Tahmini

Sonraki Haber

Ethereum’un Potansiyeli ve Gelecekteki Başarısı

İlgili Haberler